Carabao Cup: Chelsea w finale

Piłkarze Chelsea pokonali Tottenham po serii rzutów karnych i awansowali do finału Carabao Cup. W regulaminowym czasie gry mieliśmy 2:1 dla gospodarzy, a w dwumeczu 2:2.

BBC Sport (Twitter)

W pierwszym meczu półfinałowym Carabao Cup, Tottenham wygrał 1:0. Każde dzisiejsze zwycięstwo Chelsea jedną bramką oznaczałoby rzuty karne.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo słabe i pierwsze uderzenie zobaczyliśmy dopiero po upływie kwadransa. Antonio Rüdiger w dużym zamieszaniu w polu karnym oddał strzał, ale był on bardzo niecelny. Następna akcja gospodarzy zakończyła się już bramką. Fernando Llorente wybił dośrodkowaną z rzutu rożnego piłkę poza pole karne, dopadł do niej N’Golo Kante i mocnym strzałem z dystansu zdobył bramkę. Chwilę później Tottenham był zmuszony do przeprowadzenia zmiany, kontuzjowanego Bena Daviesa zmienił Danny Rose. Najwyraźniej kontuzja kolegi podcięła skrzydła reszcie kolegów bo stracili drugą bramkę. César Azpilicueta zagrał futbolówkę w pole karne, tam stopę dołożył Eden Hazard i pokonał Paulo Gazzanige. Do przerwy Chelsea prowadziła z Tottenhamem 2:0.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Spurs, którzy zdobyli bramkę kontaktową. Z lewej strony w pole karne dośrodkował Rose, a głową do siatki trafił Llorente. Chwilę później okazję do podwyższenia prowadzenia dla Chelsea miał Hazard, ale uderzył obok bramki. Dobrą szansę do wyrównania stanu meczu miał także Lucas Moura, lecz piłka po jego strzale trafiła w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry awans gospodarzom mógł dać Olivier Giroud jednak główkował obok bramki i kibice na Stamford Bridge przygotowywali się do rzutów karnych.

W serii jedenastek goście dwa razy się pomylili za sprawą Diera i Moury, gospodarze byli bezbłędni i to oni zagrają w finale Carabao Cup.

Chelsea FC – Tottenham Hotspur 2:1 (2:0) 4:2 w rzutach karnych