

Capital One Cup: Remis na Anfield
W pierwszym meczu półfinałowym rozgrywek o Puchar Ligi Angielskiej Liverpool zremisował na własnym stadionie z Chelsea 1:1.
Od początku meczu lekka inicjatywa należała do gospodarzy. To gracze Liverpoolu dłużej utrzymywali się przy piłce, a gra toczyła się głównie na połowie Chelsea. Brakowało jednak dogodnych okazji do zdobycia gola.
Londyńczycy w pierwszych minutach spokojnie czekali na swoje szanse, a gdy już taka się przytrafiła, wykorzystali ją. W 18. minucie Eden Hazard został sfaulowany w polu karnym przez Emre Cana i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł sam poszkodowany i pokonał Simona Mignoleta, wyprowadzając "The Blues" na prowadzenie.
Taki obrót sprawy spowodował, że podopieczni Brendana Rodgersa musieli zaatakować odważniej. Piłkarze Chelsea z kolei w swoim stylu skupili się na obronie korzystnego rezultatu. W rezultacie schodzili na przerwę z jednobramkową przewagą, mimo zaledwie jednego strzału oddanego na bramkę rywala.
W drugiej odsłonie obraz gry wyglądał podobnie jak miało to miejsce w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Wciąż stroną atakującą był Liverpool. Wreszcie, w 59. minucie ataki "The Reds" przyniosły zamierzony efekt. Po podaniu Jordana Hendersona piłkę do siatki skierował Raheem Sterling, wyrównując tym samym stan meczu.
Liverpool próbował pójść za ciosem i zdobyć zwycięską bramkę. Gracze Chelsea momentami wyglądali tak, jakby zostali jeszcze w szatni. Mimo nie najlepszej dyspozycji, potrafili jednak skutecznie się bronić, a w bramce doskonale spisywał się Thibaut Courtois. Wynik remisowy utrzymał się do końca spotkania i kwestia awansu do finału pozostaje otwarta.
Rewanż odbędzie się za tydzień na Stamford Bridge.
Liverpool FC - Chelsea FC 1:1 (0:1)
Bramki:
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Kartki:
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Liverpool: Mignolet - Can, Skrtel, Sakho - Lucas, Henderson, Moreno, Marković, Gerrard (70, Lallana), Coutinho - Sterling.
Chelsea: Courtois - Ivanović, Cahill, Terry, Filipe Luis - Obi Mikel, Matić, Fabregas, Willian (88, Azpilicueta), Hazard - Diego Costa.
Foto: skysports.com
-


AktualnościBorussia Dortmund potwierdza transfer 17-letniego lewego obrońcy Kauã Pratesa z CruzeiroDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:26
-


AktualnościLosowanie 5. rundy Pucharu Anglii: Newcastle gospodarzem meczu z Manchester City, Arsenal poleci do MansfieldDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:07
-


AktualnościGavi wznowił treningi z pierwszym zespołem Barcelony po operacji kolanaDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 16:23
-


AktualnościLuis Enrique: PSG potraktuje poważnie mecz z Metz, Dembélé ma problemy zdrowotneDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:37
-

AktualnościGuardiola nie martwi się możliwym zbliżeniem Arsenalu — skupienie na meczu z Newcastle przed kluczowym weekendemDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:19
-

AktualnościLuis Enrique chwali PSG po meczu w Monako: „Widziałem 11 liderów” — Paris Saint‑Germain wygrało 3:2 na Louis IIDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:19
































