PNA: Dwa remisy na początek rywalizacji w grupie D

Dzisiaj odbyły się pierwsze mecze grupy D rozgrywek Pucharu Narodów Afryki 2015, który odbywa się w Gwinei Równikowej. Dzisiejsze dwa spotkania odbyły się w Malabo i obydwa zakończyły się remisami 1:1.

Pierwszym dzisiejszym spotkaniem było starcie Wybrzeża Kości Słoniowej z Gwineą. Faworytem tego spotkania byli piłkarze WKS-u, jednak to ich rywale pierwsi objęli prowadzenie. W 36 minucie meczu Yattara skierował piłkę do siatki i Gwinea objęła prowadzenie. Zespół Gwinei zdołał utrzymać tą przewagę do 72 minuty, kiedy to grający na co dzień w CSKA Moskwa – Seydou Doumbia doprowadził do remisu 1:1. Obie drużyny walczyły o zdobycie zwycięskiego gola, jednak wynik tego spotkania już się nie zmienił i obie drużyny podzieliły się punktami. W drugim dzisiejszym meczu również padł wynik 1:1. Dowodzone przez naszego rodaka – Henryka Kasperczaka Mali zremisowało z Kamerunem. W 71 minucie podopieczni polskiego szkoleniowca objęli prowadzenie po golu Yatabare, jednak „Nieposkromione Lwy” dały radę wyrównać za sprawą Oyongo. Mali i Kamerun podobnie jak WKS i Gwinea podzieliły się punktami.

źródło: własne
foto: eurosport.onet.pl

 


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.