PNA: Dwa remisy na początek rywalizacji w grupie D

Dzisiaj odbyły się pierwsze mecze grupy D rozgrywek Pucharu Narodów Afryki 2015, który odbywa się w Gwinei Równikowej. Dzisiejsze dwa spotkania odbyły się w Malabo i obydwa zakończyły się remisami 1:1.

Pierwszym dzisiejszym spotkaniem było starcie Wybrzeża Kości Słoniowej z Gwineą. Faworytem tego spotkania byli piłkarze WKS-u, jednak to ich rywale pierwsi objęli prowadzenie. W 36 minucie meczu Yattara skierował piłkę do siatki i Gwinea objęła prowadzenie. Zespół Gwinei zdołał utrzymać tą przewagę do 72 minuty, kiedy to grający na co dzień w CSKA Moskwa – Seydou Doumbia doprowadził do remisu 1:1. Obie drużyny walczyły o zdobycie zwycięskiego gola, jednak wynik tego spotkania już się nie zmienił i obie drużyny podzieliły się punktami. W drugim dzisiejszym meczu również padł wynik 1:1. Dowodzone przez naszego rodaka – Henryka Kasperczaka Mali zremisowało z Kamerunem. W 71 minucie podopieczni polskiego szkoleniowca objęli prowadzenie po golu Yatabare, jednak “Nieposkromione Lwy” dały radę wyrównać za sprawą Oyongo. Mali i Kamerun podobnie jak WKS i Gwinea podzieliły się punktami.

źródło: własne