W meczu 1/16 finału Pucharu Ligi Angielskiej (Capital One Cup) Chelsea FC pokonała na własnym stadionie Bolton Wanderers 2:1 i awansowała do kolejnej rundy rozgrywek.

Jose Mourinho dał odpocząć kilku kluczowym zawodnikom, którzy grali w poprzednich meczach Premier League bądź Ligi Mistrzów. Nie przeszkodziło to londyńczykom w awansie do 1/8 finału. “The Blues” nie mieli jednak łatwej przeprawy. Objęli co prawda prowadzenie w 25. minucie po strzale Kurta Zoumy, ale już pięć minut później wyrównującą bramkę dla gości zdobył Matt Mills.
Zwycięstwo gospodarzom, i tym samym awans do kolejnej rundy, zapewnił w 55. minucie Oscar. Chelsea – Bolton 2:1.

Chelsea FC – Bolton Wanderers 2:1 (1:1)
Gol 1:0 – 25′ – Kurt Zouma
Gol 1:1 – 30′ – Matt Mills
Gol 2:1 – 55′ – Oscar