Cádiz złożył oficjalną skargę

Marca

Cádiz złożył oficjalną skargę na Real Madryt. Zawiadomienie dotyczy występu w meczu Pucharu Króla Denisa Czeryszewa, który nie był uprawiony do gry ze względu na zawieszenie.

Władze trzecioligowegej drużyny o swoich działaniach poinformowały na oficjalnej stronie internetowej klubu.

„Cádiz zaprezentowało w ostatnich godzinach Federacji pisemną skargę na wystawienie do gry nieuprawnionego zawodnika, Dienisa Czeryszewa, jak to zostało ustalone na nadzwyczajnym posiedzeniu zarządu klubu. Rano otrzymano komunikat od Federacji, w którym potwierdzono akceptację tego pisma i dano Realowi Madryt czas na zaprezentowanie argumentów, które uważa za stosowne. Przyjęto także różne źródła, które potwierdzają naruszenie przepisów. Klub z Kadyksu ponownie chce okazać maksymalny szacunek Realowi Madryt, przez co nie będzie składać żadnych deklaracji do czasu oficjalnego komunikatu ze strony Komitetu Rozgrywek, który określi dokładnie to, co się stało”.

Na temat całej sprawy wypowiedział się też jeden z dyrektorów Realu Emilio Butragueño:

– Jedyne, co możemy powiedzieć, to, że nie wiedzieliśmy o tej sytuacji. Nie otrzymaliśmy od Federacji żadnej informacji o zawieszonych. Nie otrzymaliśmy też pisma od Villarrealu, bo trzeba pamiętać, że Czeryszew te kartki dostał jako gracz Villarrealu. Chcę dodać, że sam Czeryszew nie wiedział o tej możliwej karze (…) Poczekamy na rozwój spraw. Potencjalnie o wszystkim zdecyduje sędzia rozgrywek, on powie, co się wydarzy. Jednak z naszej strony nie było żadnej złej woli, jak wszyscy wiedzą.

Na godzinę 19:30 jest zaplanowane spotkanie Florentino Pereza z mediami na którym prezes „Królewskich” ma się wypowiedzieć na temat bieżącej sytuacji i poinformować o dalszych działaniach klubu.

Autor: Joanna Foltynowicz, źródło: goal.com/soccerway.com/AS/realmadrid.com/cadizcf.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.