6 grudnia koniec sezonu w USA, wiemy kto zagra w MLS Cup 2015

Zwycięzcy obu Konferencji MLS zmierzą się ze sobą w meczu o MLS Cup 2015 . W pierwszym meczu na Zachodzie The Timbers wygrało 3:1 z FC Dallas . Na Wschodzie górą było Columbus Crew , które wygrało 2:0. Teraz czas na mecze rewanżowe.

FC Dallas – Portland Timbers

Portland Timbers przyjechało do Teksasu by przypieczętować awans do MLS Cup 2015. W tym celu musiało obronić dwubramkową zaliczkę z pierwszego meczu. FC Dallas musiało wygrać ten mecz najlepiej 2:0 . Taki wynik daje awans do finału MLS Cup 2015  ponieważ od sezonu 2014 obowiązują bramki na wyjeździe w play-offach.Teksańczycy już grali w 2010 roku w MLS Cup i przegrali po dogrywce 1:2 z Colorado Rapids. W 14.minucie świetną piłkę z własnej połowy otrzymał Asprilla i w sytuacji sam na sam z Gonzalezem trafił w niego i piłka wyszła na rzut rożny tylko ,a Portland mogło otworzyć wynik tego meczu. W 32.minucie Acosta zagrywa do Castillo do prawej strony ten po chwili wycofuje piłkę do Acosty, który dogrywa piłkę w pole karne wprost na głowę do Texeiry , ale ten nie umieścił piłki w siatce , bo trafił wprost w Kwaraseya , który co prawda nie złapał piłki ,ale obrońcy gości nie pozwolili na dobitkę rywalom. Do przerwy bez goli . Co oznacza , że bliżej MLS Cup 2015 jest Portland Timbers. W 54. minucie akcja gości  Asprilla zagrywa w pole karne do Valeriego ten podaje do Fanendo Adiego , który na początku nie przyjął za dobrze piłki , ale na całe szczęście piłka cofnęła mu się na tyle dobrze , że z dziesięciu metrów piłka odbijając się od bramkarza wpadła do siatki i Portland prowadzi w meczu 1:0 ,a w całym dwumeczu już 4:1. W 68.minucie Watson pokazał siłę fizyczną i w starciu z dwójką graczy Portland był stanie wycofać do Diaza , który zagrał piłkę do Hollingsheada ,który umieścił piłkę przy prawym słupku i mieliśmy 1:1. W 73.minucie Diaz dośrodkowuje do wprowadzonego 7 minut temu Blasa Pereza i Panamczyk strzałem głową z pięciu metrów daje ekipie z Teksasu 2:1. W dwumeczu mamy już 4:3 co oznacza , że jeśli bramkę strzeli FC Dallas i żadna bramka dla Portland Timbers nie padnie to będziemy mieli dogrywkę. Sędzia doliczył pięć minut do tego meczu co oznacza nie lada emocje.W 92. minucie Barrios dośrodkowuje piłkę w pole karne do Pereza , który strzela po raz pierwszy i jest zablokowany przez Papparatto , ale piłka do niego wraca i strzela po raz drugi i znowu jest zablokowany tym razem przez Nata Borchersa i piłka wychodzi na rzut rożny. W 95.minucie Valeri podaje piłkę do wprowadzonego dwie minuty wcześniej Melano , który bez problemu wygrywa pojedynek z Hedgesem i będąc sam na sam z bramkarzem strzela na 2:2 co oznacza , że w dwumeczu jest już 5:3 i Portland Timbers zagra w swoim pierwszym finale MLS Cup. Portland Timbers najlepszą ekipą Konferencji Zachodniej .

New York Red Bulls – Columbus Crew

Niebywale ciężkie zadanie przed New York Red Bulls muszą wygrać trzema golami by awansować do finału MLS Cup 2015. W 8.minucie mieliśmy ciekawą akcję Columbus Crew. Parkhust wycofuje do Clarka ten wykopuje piłkę poza pole karne , piłkę odbija jeden z piłkarzy Rad Bulls jeden z piłkarzy Columbus zagrywa piłkę do Finlaya ten po chwili  przeskoczył Lawrence’a i podał prostopadle do Keia Kamary , którego strzał obronił Robles. W 30.minucie Tchani zagrywa prostopadłą piłkę do Finlaya ten będąc w polu karnym zagrywa do Kamary , który strzela wprost w świeżo upieczonego reprezentanta USA Matta Miazgę. W 38 . minucie Afful zagrywa do Merama , który ładną podcinką zagrywa piłkę do Kamary , który podbijał sobie piłkę w polu karnym i zdecydował się na strzał , który obronił jedną ręką Clark. Do przerwy bez goli i bliżej awansu jest Columbus Crew. Po przerwie , a konkretnie w 49.minucie ciekawą akcję miało New York Red Bulls Bradley Wright-Philips dostaje długą piłkę w pole karne i wycofuje do Grelli ten do Kljestana, Kljestan do Wright Philipsa ,a ten uderza wprost bramkarza Columbus Crew.     W 71.minucie piłkę z wolnego w pole karne zagrywa Federico Higuain na głowę do Keia Kamary ,który trafia wprost w ręce Roblesa i wynik dalej bezbramkowy w tym meczu. Dwie minuty później na strzał z dystansu zdecydował się Sacha Kljestan jego uderzenie po koźle odbił na róg Clark. W 87. miniucie kapitalną szansę na gola miało Columbus Crew najpierw długie podanie Kamary do  Tchaniego , który zagrywa prostopadle do Ethana Finlaya , a ten próbujac przedryblować Zizzo traci piłkę i dalej jest 0:0. Sędzia doliczył cztery minuty do tego meczu. W 93.minucie Zizzo dośrodkowuje w pole karne tam piłkę wybija Sauro na nieszczęście gości do Sama , który zagrał piłkę na głowę do Abanga, który umieścił piłkę w siatce wyprzedzając tym samym próbującego interweniować Clarka i New York Red Bulls prowadzi 1:0. W 95. minucie świetna szansa dla Red Bulls na dogrywkę McCarty zagrywa w pole karne do Abanga ten do Miazgi , a środkowy obrońca zagrywa do Wright- Philipsa i słupek uratował przed dogrywką Columbus Crew , a piłkę na róg wybił Kei Kamara. Wynik się już nie zmienił New York Red Bulls wygrało 1:0 , ale to Columbus Crew zagra w MLS Cup 2015 ponieważ w dwumeczu wygrało 2:1. Columbus Crew najlepszą ekipą Konferencji Wschodniej.

MLS Cup 2015 (6 grudnia) : Columbus Crew – Portland Timbers  Transmisja 21:45 Eurosport 1