Były prezydent Barcelony aresztowany!

Bartomeu

FC Barcelona

W poniedziałek gorąco jest od rana w Barcelonie. Do siedziby klubu wkroczyła policja. Co więcej – dokonano zatrzymań najważniejszych osób w “Blaugranie” w ostatnich latach.

W ręce policji trafił były prezydent klubu Josep Maria Bartomeu w jego własnym domu. Zatrzymano także Ramona Pontiego, szefa działu prawnego, oraz Oscara Grau, dyrektora generalnego FC Barcelony. A to ponoć nie koniec. Media informują, że to może być gorący dzień w Katalonii.

Zatrzymania dotyczą afery w sprawie tzw. “Barca Gate”. Bartomeu od kilku miesięcy słyszy różne zarzuty, od prania pieniędzy przez korupcję do zatrudnienia firmy, która miała oczerniać piłkarzy w mediach społecznościowych. Sam Bartomeu i klub zaprzeczali oskarżeniom. Jednak postanowił podać się dymisji, wobec presji kibiców. Liczył też prawdopodobnie na to, że wraz z jego odejściem sprawy przycichną.

Warto podkreślić, że przed FC Barceloną wybory nowego prezydenta klubu. Startują w nich między innymi Joan Laporta (były sternik Katalończyków) i Victor Font.

Źródło: Marca/AS/Mundo Deportivo/Sport


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *