Były piłkarz Dynama Moskwa dołączył do Rakowa


Na oficjalnej stronie Raków Częstochowa potwierdził transfer 19-letniego Luki Gagnidze.

Były piłkarz Dynama Moskwa związał się kilkumiesięcznym kontraktem z klubem występujący w Ekstraklasie. Umowa pomiędzy obiema stronami wygaśnie po zakończeniu trwającego sezonu, ale istnieje możliwość przedłużenia współpracy, oczywiście jeżeli piłkarz, jak i klub z Polski będą zainteresowani takim rozwiązaniem.

Nowy piłkarz Rakowa swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w akademii Dinamo Tbilisi. W pierwszej drużynie rozegrał 18 spotkań zdobywając w nich 1 bramkę oraz notując 3 asysty. W lipcu 2021 roku dołączył do Dynama Moskwa, skąd został wypożyczony do Urału Jekaterynburg. W klubie z Rosji rozegrał 13 spotkań, ale z powodu obecnie panującej sytuacji pomiędzy Rosją, a Ukrainą zdecydował się na zawieszenie kontraktu wiążącego go z Dynamem Moskwa.

– Czuje się bardzo dobrze. Chcę dobrze grać i pomóc drużynie, żeby osiągnęła jeszcze wyższy poziom – powiedział po podpisaniu umowy Luka Gagnidze.

– Zmiany w przepisach rejestrowania zawodników umożliwiły nam pozyskanie Luki. To młody piłkarz obdarzony dobrą techniką. Będzie dla nas kolejną opcją w środku pola. Wierzymy, że szybko wkomponuje się w zespół i pomoże nam w decydujących meczach tego sezonu – mówi dyrektor sportowy Rakowa, Robert Graf.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.