Były hiszpański nie zostawia suchej nitki na władzach Realu Madryt: Nie muszę tego ukrywać

fcbarcelona.com

Gniew hiszpańskiego futbolu skupia się obecnie na Barcelonie za sprawą Jose Negreiry. Real Madryt również ogłosił, że dołączy do sprawy jako świadek. Jeden z byłych sędziów stwierdził, że nie są tak biali, jak ich koszulki.

Prawie cztery tygodnie po tym, jak pojawiły się pierwsze wiadomości zaangażowania Barcelony z byłym wiceprzewodniczącym hiszpańskiej komisji sędziowskiej. Katalończycy zapłacili Negreirze i firmie, której jest właścicielem, łącznie 8,4 mln euro w latach 2001-2018. Prokuratura w Barcelonie wniosła oskarżenie, w ramach którego byli działacze klubu i Negreira zostali pozwani o korupcję, nadużycie zaufanie i fałszowanie dokumentacji handlowej.

Eduardo Iturralde Gonzalez sędziował w La Liga w latach 1995-2012, a obecnie pracuje jako analityk w „Cadena SER”, gdzie ocenia decyzje sędziowska. Przy tym otwarcie broni niewinności Negreiry. W weekend telewizja Realu Madryt opublikowała wideo z Iturralde, na które postanowił odpowiedzieć.

– Taki jest modus operandi (sposób działania przyp. red.) tej telewizji. Skoro są dziennikarzami, to powinni dowiedzieć się, kto wezwał mnie do osobnego pokoju. Zbadajcie to. Można więc zobaczyć, jak niektórzy ludzie próbują wywierać na mnie presję. Z Deportivo La Coruną po meczu, opuszczamy boisko, a asystenci wychodzą ze mną. Jest pewna osoba, która zamyka mnie w pokoju i mówi: Proszę tylko, żebyś gwizdał na mnie tak samo jak dla Barcelony.

– Nie zdarzyło mi się to więcej razy, żeby prezydent klubu nie umieścił mnie w osobnym pokoju. Zależy mi na faktach. Osobą tą był Florentino Perez. Nie muszę tego ukrywać, ponieważ przekazałem to w raporcie do CTA – zapewnia.

W przeszłości Iturralde powiedział, że sędziowanie w Hiszpanii jest najtrudniejsze, kiedy zostaje się przejechanym przez autobus Realu Madryt, powołując się na krytykę mediów i burzę wokół sędziów. Po raz kolejny okazuje się, że ściga go autobus.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x