“Byłem wobec jego twardy” – Mourinho o Benzemie

Benzema

twitter.com/realmadrid/

Karim Benzema w poniedziałek otrzymał “Złotą Piłkę”. Tym samym sięgnął po największe, indywidualne wyróżnienie na świecie.

Szybko w mediach publikowane są kolejne wypowiedzi osób, które choć przez chwilę współpracowały w przeszłości z Benzemą. “L’Equipe” tym samym skierowało się do Jose Mourinho, byłego szkoleniowca francuskiego napastnika gdy prowadził Real Madryt.

– To wielki charakter, to wielka osobowość, to drużynowy gość. To nie jest gość z obsesją na swoim punkcie. To nie jest gość z obsesją na punkcie Złotej Piłki. To nie jest gość z obsesją na punkcie strzelania goli czy strzelenia więcej niż ktoś A, B czy C. Jest po prostu drużynowym człowiekiem, który rozwinął się w taki sposób, że Złota Piłka stała się tego naturalną konsekwencją, a nie wynikiem osobistej obsesji. Myślę, że to typ człowieka z obsesją na punkcie swojej drużyny – stwierdził Mourinho.

– Kiedy byłem jego trenerem, był bardzo utalentowanym zawodnikiem poszukującym swojej tożsamości jako gracz z bardzo wysokiego poziomu z odpowiednią ambicją i odpowiednią formą fizyczną. Chciałem, żeby jak najszybciej dorósł i byłem wobec niego twardy. Poprawiałem u niego wszystkie małe szczegóły, najmniejszy dodatkowy kilogram i najmniejszą minutę spóźnienia na trening. Nie wiem, czy miałem wpływ na jego rozwój. Tylko on to wie, ale na pewno rozwinąć się pomógł mu jego silny charakter – dodał.

“The Special One” zaznaczył przy tym, że zawsze miał dobre relacje z Benzemą. Pochwalił go za bycie wielofunkcyjnym piłkarzem oraz za samą osobowość.

Źródło: realmadryt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x