ulusalkanal.com.tr

Według doniesień dziennikarzy “Sky Sports” turecki Bursaspor nie wystartuje w rozgrywkach Ligi Europy w następnym sezonie. Powodem wykluczenia “Krokodyli” z rozgrywek jest “naruszenie finansowych zasad fair play” ustalonych przez UEFA.

Sąd Arbitrażowy ustalił w czwartek, iż do rozgrywek Ligi Europy nie zostanie dopuszczony Bursaspor, który według Unii Europejskich Związków Piłkarskich narusza zasady finansowe. Kara dla zespołu z północno-zachodniej Turcji będzie obowiązywać w sezonie 2015/16.

Trzy lata temu Bursaspor doczekał się podobnego wyroku ze strony UEFA, w 2012 roku zespół “Krokodyli” nie mógł występować w europejskich pucharach z powodu naruszenia tych samych zasad dotyczących finansów. Unia dała wówczas klubowi z Bursy trzy lata okresu próbnego, jednakże w grudniu 2014 roku zauważono kolejne złamanie regulaminu.

Turkowie odwołali się od decyzji z nadzieją na zmniejszenie lub całkowite uchylenie nałożonych sankcji. Sąd apelacyjny nie przyjął jednak apelacji Bursasporu, więc “Krokodyle” nie zagrają w Lidze Europy w sezonie 2015/16.

źródło: Eurosport


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *