Bundesliga: Zwycięstwo Borussii w hicie!

Prowadzona przez Thomasa Tuchela, Borussia Dortmund ograła na własnym boisku RB Lipsk 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.

To było prawdziwe meczycho 19. kolejki Bundesligi. Dwie ekipy, które do końca sezonu będą rywalizować o najwyższe miejsca i mierzące się ze sobą, to zawsze musi być hit. Już na tydzień przed meczem wiadomo było, że komplet widzów na Signal Iduna Park obejrzy to starcie. Każdy szanujący się fan niemieckiej piłki nie mógł robić dziś nic innego, jak oglądać te spotkanie.

Zaczęło się na minimalną korzyść dla RB Lipsk. To ekipa prowadzona przez Ralpha Hasenhulltla zaatakowała jako pierwsza, ale brutalna przeszkoda w postaci silnej linii obrony BVB, szybko pozbawiła gości z Lipska pewności siebie. Z każdą kolejną minutą przewaga Dortmundczyków rosła, więc kwestią czasu było udokumentowanie to bramką. I takim oto sposobem w 35 minucie po świetnej akcji Oussane Dembele, do siatki trafił Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang. Była to jednocześnie jego 17 bramka w sezonie, czym tylko umocnił się na szczycie klasyfikacji Króla Strzelców Bundesligi. Dalsze minuty pierwsze połowy przebiegały głównie na grze w środku pola ze sporadycznymi przerwami na akcję pod bramką przyjezdnych. RB Lipsk nie mogło zbyt wiele powiedzieć, bo mimo jednobramkowego prowadzenia ich rywali, po prostu zostali zmieceni.

Druga połowa zapowiadała się na nieco bardziej wyrównaną. Głownie ze względu na to, że po prostu przyzwyczaiła nas do tego ekipa z Lipska – że walczy zawsze do końca. Rzeczywistość była zgoła odmienna. To Borussia w dalszym ciągu konstruowała ataki, a Byki tylko się broniły. Aż kłuła w oczy olbrzymia nieskuteczność BVB w ostatnich kilku minutach. Ciężko stwierdzić czy to przez rozluźnienie, czy przez zlekceważenie rywala. Prawdziwe show odbyło się jednak w ostatniej minucie. Do siatki trafił bowiem Federico Palacios-Martinez, ale sędzia – zresztą słusznie – odgwizdał spalonego.

RB Lipsk po tej porażce nadal jest jednak na drugim miejscu w tabeli, ale strata do Bayernu powiększyła się do 4 punktów. Na trzecie miejsce awansowała ekipa Thomasa Tuchela wyprzedzając m.in Hoffenhaim i Herthę Berlin.