Bundesliga: Zła seria Werderu trwa

Bundesliga

W ostatnim meczu 8. kolejki niemieckiej Bundesligi Werder Brema po bardzo słabym meczu w swoim wykonaniu przegrał 0-2 z Borussią Mönchengladbach. Bramki dla gości zdobyli Lars Stindl i Jannik Vestergaard. Borussia znacznie górowała nad rywalem, wynik spotkania mógł być dużo większy.

Od pierwszych minut mecz na Weserstadion nie zachwycał. Bramki strzelała jednak wyżej notowana Borussia. Najpierw, w 27. minucie piłkę do bramki skierował Lars Stindl. Golkiper Werderu Jiří Pavlenka obronił uderzenie Raffaela, lecz chwilę później przy próbie reprezentanta Niemiec był bezradny. Warto docenić ładny obrót Stindla, dzięki którym minął słabego dzisiaj Roberta Bauera i miał czystą pozycję strzelecką.

Siedem minut później rezultat podwyższył Jannik Vestergaard. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w powietrze wbił się Duńczyk, który celną główką strzelił gola dla swojego byłego zespołu. Werder w pierwszej połowie prezentował się bardzo słabo, co odzwierciedlało niską pozycję w tabeli. Kiedy już podopieczni Alexandra Nouriego stworzyli sobie świetną okazję strzelecką, to Thomas Delaney fatalnie przestrzelił.

Gra Werderu, pomimo zmian dokonanych przez Nouriego, nie uległa zmianie. Gospodarzom zdecydowanie brakowało argumentów, by jakkolwiek przeciwstawić się rywalom. Borussia natomiast kontynuowała swoją grę. Pewnie panowali nad przebiegiem spotkania, kilkukrotnie marnując dogodne okazje do wyrównania. Najlepsze z nich zmarnowali Thorgan Hazard i Lars Stindl. Mimo wielu okazji, także w końcówce meczu, wynik już nie uległ zmianie.

15 października 2017 roku, 8. kolejka niemieckiej Bundesligi, Brema – Weserstadion

Werder Brema – Borussia VfL Mönchengladbach 0:2 (0:2)

Lars Stindl 27, Jannik Vestergaard 34

Werder: Jiří Pavlenka – Robert Bauer, Ludovic Sané, Miloš Veljković (Florian Kainz 46′), Nikolas Moisander, Ludwig Augustinsson (Johannes Eggestein 80′) – Zlatko Junuzović, Philipp Bargfrede (Izet Hajrović 46′), Thomas Delaney – Ishak Belfodil, Fin Bartels.

Borussia: Yann Sommer – Nico Elvedi, Matthias Ginter, Jannik Vestergaard, Oscar Wendt – Thorgan Hazard (Vincenzo Grifo 89′), Denis Zakaria, Christopher Kramer, Fabian Johnson (Ibrahima Traoré 74′) – Lars Stindl, Raffael (Mickaël Cuisance 83′).

Żółta kartka: Hajrović.

Sędziował: Markus Schmidt.