Bundesliga: Yussuf Poulsen pogrążył Hoffenheim. Koniec czarnej serii Schalke

bundesliga.com

W pierwszej serii sobotnich spotkań 6. kolejki Bundesligi dzięki dwóm trafieniom Yussufa Poulsena RB Leipizg wygrał 2:0 z Hoffenheim. Wydarzeniem dnia jest jednak pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Schalke, które jednobramkowym zwycięstwem z Mainz w końcu odbiło się od dna tabeli.

Spotkanie pomiędzy Hoffenheim i RB Leipizg zapowiadało się bardzo interesująco. W istocie, mecz w Manheim mógł się podobać. Do przerwy piłkarze obu drużyn jednokrotnie byli bardzo blisko strzelenia gola. W 19. minucie meczu świetnie głową piłkę uderzył Ishak Belfodil. Futbolówka odbiła się jednak od poprzeczki, następnie od linii bramkowej, po czym wyszła w boisko. Dwie minuty przed przerwą odpowiedział Timo Werner. Najskuteczniejszy zawodnik RB Leipzig otrzymał świetne podanie z prawego skrzydła. Werner uderzył jednak niecelnie, piłka odbiła się od słupka. Być może, gdyby czyściej trafił w piłkę, to mógłby świętować swoją trzecią bramkę w tym sezonie. Goście bardziej skuteczni byli w drugiej połowie. Katem Hoffenheim okazał się Yussuf Poulsen. W 53. minucie meczu na prawej stronie boiska Timo Werner wygrał pojedynek z rywalem, dograł futbolówkę w pole karne, a akcję wykończył Yussuf Poulsen. Futbolówka po strzale Duńczyka odbiła się jeszcze od jednego z rywali, myląc Olivera Baumanna. Ten sam zawodnik dwadzieścia minut później pogrążył “Wieśniaków” i dał swojej drużynie bardzo cenne trzy punkty. W samej końcówce gospodarze zdołali strzelić honorową bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Belfodil był nieprzepisowo powstrzymywany w polu karnym przez Stefana Ilsankera. Skutecznym egzekutorem był Andrej Kramarić. Na więcej jednak czasu brakło, przez co trzy punkty pojechały do Lipska.

Bardzo dużo działo się od pierwszego gwizdka na Volkswagen-Arenie w Wolfsburgu. Worek z bramkami rozsypał się już w pierwszym kwadransie meczu, a piłkarze popisali się po jednym ładnym strzale zza pola karnego. Najpierw, w 8. minucie świetnie z dystansu uderzył Alassane Pléa. Napastnik, który został ściągnięty z Nicei po to by błyszczeć, powoli wdraża się w realia Bundesligi i czaruje swoich kibiców. Niewiele brzydszym uderzeniem cztery minuty później stan meczu wyrównał Renato Steffen. Po przerwie zawodnicy nie mieli zamiaru zmniejszać tempa. W 49. minucie, cztery minuty po wznowieniu gry, świetną indywidualna akcję Patricka Hermanna wykończył Thorgan Hazard. Skrzydłowy Borussii Mönchengladbach zaliczył efektowną asystę, posyłając futbolówkę pod nogami rywala. W pierwszej połowie gospodarze wyrównali stan meczu po czterech minutach. W drugiej połowie “Wilki” dały na siebie czekać aż dziesięć minut. W 59. minucie w pole karne dogrywał Yunus Mallı, a akcję świetnie wykończył Wout Weghorst. Więcej bramek w tym meczu nie padło, dwie rewelacje początku sezonu w bezpośrednim pojedynku podzieliły się punktami. Po raz pierwszy w tym sezonie Bundesligi w kadrze meczowej Wolfsburga znalazł się Jakub Błaszczykowski, który spędził jednak cały mecz na ławce.

Tuż po końcowym gwizdku po całym Gelsenkirchen rozległo się głośne i wymowne westchnienie pełne ulgi. Podopieczni Domenico Tedesco w końcu się przełamali, i po pięciu porażkach z rzędu zdobyli jakikolwiek punkt. Zwycięskiego gola w 11. minucie strzelił Alessandro Schöpf, który wykorzystał asystę Jewhena Konoplanki. Dzięki tej wygranej Schalke wyprzedziło Hannover 96 i awansowało na przedostatnie, siedemnaste miejsce w tabeli ligowej.

W pozostałych spotkaniach swoją dobrą passę zakończył Werder Brema, który we wtorek stłamsił Herthę Berlin, a w sobotę podobnie jak stołeczna drużyna trafił na swój gorszy dzień. VfB Stuttgart wygrał na swoim boisku 2:1 z Bremeńczykami. W starciu beniaminków lepszy okazał się zespół Norymbergi, który na swoim obiekcie wygrał aż 3:0 z Fortuną Düsseldorf. W 26. minucie meczu Dodi Lukebakio powalił w polu karnym Tima Leibolda, a rzut karny skutecznie wykonał Hanno Behrens, otwierając tym samym wynik meczu. W drugiej połowie kropkę nad i postawili Mikael Ishak oraz Federico Palacios-Martinez. Co cieszy polskich kibiców, pełne 90 minut w drużynie gości rozegrali Marcin Kamiński i Adam Bodzek, który grał na pozycji defensywnego pomocnika.

TSG 1899 Hoffenheim – RB Leipzig 1:2 (0:0)