Bundesliga: Wilki w końcu wygrały

bundesliga

twitter.com

W pierwszym niedzielnym meczu 5. kolejki niemieckiej Bundesligi VFL Wolfsburg w końcu odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/2021. Popularne Wilki pokonały na własnym stadionie beniaminka z Bielefeld 2:1.

Kluczowe dla meczu okazały się bramki minuta po minucie. Nie jeden zespół w tej sytuacji by się położył psychicznie, ale Arminia dziesięć minut przed końcem zdobyła kontaktowego gola i o wynik kibice gospodarzy drżeli do ostatniego gwizdka sędziego. A fanatycy Wilków mieli ku temu powody, ponieważ wcześniejsze cztery mecze ich drużyny kończyły się podziałem punktów. Tym razem tak się nie stało i Wolfsburg może się cieszyć z pierwszego kompletu punktów. Inne nastroje mają polscy kibice oraz Bartosz Białek. 18-letni napastnik kolejny raz całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych i jeszcze nie dane mu było zadebiutować w Bundeslidze.
Także goła odmienne nastroje panują w ekipie Uwe Neuhausa, ponieważ beniaminek przegrał trzeci mecz z rzędu i jest już na czternastej pozycji.

W następnej serii spotkań klub Polaka pojedzie do stolicy Niemiec na mecz z Herthą, a Arminia podejmować będzie Borussię Dortmund.

niedziela, 25 października 2020, godz. 15:30 VFL Wolfsburg – Arminia Bielefeld 2:1 (2:0)