facebook.com/rbleipzig

W ostatnich, niedzielnych spotkaniach 2. kolejki niemieckiej Bundesligi RB Leipzig odwrócił losy spotkania i na własnym boisku pokonał 4-1 SC Freiburg. Na zakończenie kolejki Schalke niespodziewanie przegrało u siebie 0-1 z Hannoverem 96.

RB Leipzig po porażce w poprzedniej kolejce koniecznie chciało udowodnić swoim kibicom, że był to wypadek przy pracy. Pierwsza połowa średnio na to wskazywała. Mimo, że gospodarze byli lepsi od początku meczu, stwarzali sobie więcej okazji, lecz na przerwę schodzili przegrywając. W 23. minucie bardzo dużo miejsce w polu karnym dostał Florian Niederlechner, który pokonał bramkarza RB. Po przerwie drużyna z Lipska znokautowała rywali. Trzy minuty po przerwie pogoń rozpoczął Timo Werner, który świetnie głową wykończył wrzutkę z rzutu rożnego. W 56. minucie Willy Orban otrzymał dośrodkowanie z prawego skrzydła Augustina i kapitan RB Leipzig wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W kolejnych minutach wicemistrzowie Niemiec czuli się coraz pewniej, owocem tego była druga brama Timo Wernera. RB najlepsze zostawiło jednak na koniec. Na dwanaście minut przed końcem spotkania swoje show dał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Bruma. Portugalski skrzydłowy przyjął piłkę, obrócił się i strzałem z woleja ustalił wynik spotkania. Parę minut po bramce z boiska wyleciał Nicolas Höfler, jednak wicemistrz Niemiec nie strzelił już więcej bramek. Cały mecz na ławce rezerwowych Freiburga spędził Rafał Gikiewicz. Poza kadrą meczową znalazł się Bartosz Kapustka, o którym sam trener mówi, że nie jest gotów na grę w pierwszym zespole.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Schalke u siebie grało z beniaminkiem Bundesligi Hannoverem 96. Faworyzowani gospodarze nie bardzo byli w stanie podyktować swoje warunki gry i przechylić szalę meczu na swoją korzyść. Beniaminek był poukładany taktycznie, oddalał zagrożenia od swojej bramki. Długo Schalke nie szło, co zemściło się w 67. minucie spotkania. Debiutujący i wprowadzony z ławki Jonathas wykorzystał złe podanie Kehlera i otworzył wynik spotkania. Piłkarze z Zagłębia Ruhry po stracie bramki ruszyli do ataku, lecz bez skutku. Schalke po dobrym początku sezonu, dzisiaj niespodziewanie przegrywa z beniaminkiem.

RB Leipzig 4-1 SC Freiburg