Bundesliga: Trzydziesty mecz bez wygranej Schalke. Piątek z golem!

Hertha Shalke

Efekt “nowej miotły” nie zadziałał na razie w Schalke. Drużyna z Gelsenkirchen przegrała tym razem z Herthą Berlin 0:3. Jedną z bramek dla stołecznego klubu zdobył Krzysztof Piątek.

Początek Schalke miało przyzwoity, ale potem stopniowo coraz większą przewagę zyskiwali gospodarze. Dodi Lukebakio był bliski otworzenia wyniku w 24. minucie. Z bliska trafił jednak prosto w bramkarza. Co się odwlecze to nie uciecze. Niecały kwadrans później dokładnym strzałem popisał się Matteo Guendouzi. Niewiele zabrakło Ralf Faehrmannowi, by wybić futbolówkę.

Kolejne trafienia wpadły w drugiej połowie. Jhon Cordoba przytomnie zachował się przy zagraniu w pole karne Vladimiry Daridy i z bliska pokonał golkipera rywali. A w 80. minucie niezwykle cennego gola strzelił Krzysztof Piątek. Polak wszedł na boisko dwie minuty wcześniej. Zasygnalizował tym samym, że jest w dobrej dyspozycji wraz z początkiem 2021 roku.

Dla Schalke każda kolejna strata punktów coraz mocniej przybliża widmo spadku do drugiej Bundesligi. Mają na koncie tylko cztery oczka i do barażowej pozycji, którą zajmuje Arminia Bielefeld tracą sześć punktów.

2.01.2021, godz. 18:30, 14. kolejka Bundesligi

Hertha Berlin – Schalke 3:0 (1:0)