Bundesliga: Szalony mecz we Freiburgu

facebook.com/achtzehn99en/

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 7. kolejki niemieckiej Bundesligi SC Freiburg pokonał na własnym stadionie TSG Hoffenheim 3:2. W obu ekipach zabrakło Polaków.

Ten mecz można podzielić na trzy części. Najpierw między czternastą, a osiemnasta minutą padły trzy bramki, później długo, długo nic, by w ostatnich minutach znowu oglądać dwa trafienia. Mecz rozpoczął się dobrze dla gości, którzy po bramce Robina Hacka wyszli na prowadzenie. Dla 19-letniego napastnika był to debiutancki występ w Bundeslidze! Pozostałe cztery bramki były autorstwa piłkarzy Freiburga, w tym jedna poszła na konto gości. W drugiej minucie doliczonego czasu gry do swojej bramki piłkę skierował Julian Schuster.

W drużynie gospodarzy całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Rafał Gikiewicz, a Bartosza Kapustki nie było w kadrze meczowej. Natomiast w boksie dla drużyny gości cały mecz obejrzał Eugen Polański.

W następnej serii spotkań, już po przerwie reprezentacyjnej Hoffenheim, który doznał pierwszej ligowej porażki podejmie Augsburg. Z kolei Freiburg, który odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo zagra w Monachium z mistrzem Niemiec, Bayernem. Oba spotkania zaplanowano na 14. października.

1.10.2017, godz. 13:30, Schwarzwald-Stadion, 7. kolejka niemieckiej Bundesligi
SC Freiburg – TSG 1899 Hoffenheim 3:2 (2:1)
Florian Niederlechner 15′, Caglar Soyuncu 18′, Pascal Stenzel 87′ – Robin Hack 14′, Julian Schuster 92′ (s)
żółte kartki: Pascal Stenzel, Janik Haberer – Sandro Wagner, Benjamin Hubner, Dennis Geiger

Freiburg: Alexander Schwolow – Philipp Lienhart, Julian Schuster, Caglar Soyuncu, Pascal Stenzel, Nicolas Hofler, Christian Gunter, Mike Frantz (69′ Nils Petersen), Janik Haberer, Florian Niederlechner (84′ Florian Kath), Marco Terrazzino (52′ Yoric Ravet).

Hoffenheim: Oliver Baumann – Havard Nordtveit, Kevin Vogt, Benjamini Hubner, Pavel Kaderabek, Dennis Geiger, Lukas Rupp (46′ Florian Grillitsch), Steven Zuber (64′ Nico Schulz), Andrej Kramaric, Sandro Wagner, Robin Hack (42′ Philipp Ochs).