Premier League: Zwycięstwo Arsenalu

footyheadlines.com

Piłkarze Arsenalu pokonali Brighton 2:0 (1:0). Dzięki temu zwycięstwu awansowali na 5. miejsce.

Faworytem tego spotkania byli Kanonierzy, którzy przed tym spotkaniem zajmowali 8. miejsce z punktem przewagi nad Newcastle. Goście natomiast zajmowali miejsce 14, z tyloma punktami co zespół niżej czyli West Ham. W poprzedniej kolejce obie drużyny zanotowały zwycięstwa, Arsenal pokonał West Brom u siebie 2:0, a Brighton też u siebie Newcastle 1:0.

Już w drugiej minucie gospodarze powinni objąć prowadzenie, ale strzał sprzed pola karnego Alexandra Lacazetta trafił w słupek. Kolejną okazję ponownie mieli piłkarze Arsene’a Wengera, Alexis Sanchez odegrał do Alexa Iwobiego, strzał Nigeryjczyka złapał bramkarz gości. Następnie Arsenal miał rzut wolny, Granit Xhaka dośrodkował do Alexandra Lacazette, ten odegrał w pole karne i w dużym zamieszaniu piłkę do siatki skierował Nacho Monreal. Kilka minut później bo bramce, goście krótko rozegrali rzut wolny, Solomon March mocnym strzałem trafił w słupek. Brighton zaczęło dochodzić do głosu po tej akcji, strzał Jose Izquierdo przeleciał daleko od bramki. Tuż przed przerwą Arsenal przeprowadził kontratak, Hector Bellerin dograł do Aarona Ramseya, jednak jego strzał świetnie nogą obronił Matthew Ryan.

Arsenal od początku drugiej połowy za wszelką cenę chciał podwyższyć prowadzenie, udało się w 52. minucie. Alexis Sanchez odegrał z piętki od Alexa Iwobiego, a ten potężnym strzałem pokonał Matthewa Ryana. Później goście próbowali zdobyć bramkę kontaktową, ale ich ataki były zbyt mozolne żeby pokonać bramkarza gospodarzy. Mogło im się to udać w 83. minucie, Davy Pröpper dośrodkował do Glenna Murraya, jednak strzał napastnika Brighton trafił w boczną siatkę.

Arsenal nie zagrał wybitnego spotkania, ale wystarczyło to na pokonanie dzisiejszego rywala. Brighton po niespodziewanym zwycięstwu z Newcastle tydzień temu, dziś musi przelać gorycz porażki.