Bundesliga: Robert Lewandowski z kolejnym trafieniem. Pewna wygrana Bayernu. Grad goli w Bielefeld i Lipsku

Robert Lewandowski - Bayern Monachium 2021

Źródło: fcbayern.com

Za nami bardzo gorące popołudnie w Bundeslidze. Bayern Monachium pewnie pokonał Hoffenhaim (4:0), a jedną z bramek dla Bawarczyków strzelił niezawodny w tym sezonie Robert Lewandowski. Dużo działo się również w Bielefeld, Lipsku i Wolfsburgu. Kibice zobaczyli łącznie aż 14 bramek.

Bayern Monachium – Hoffenheim

Bayern Monachium wyszedł na prowadzenie w 16. minucie. Wówczas Serge Gnabry wykorzystał podanie Jamala Musiali i strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Niespełna kwadrans później prowadzenie gospodarzy podwyższył Robert Lewandowski. Polak pięknym strzałem z 20 metrów nie dał bramkarzowi szans na skuteczną interwencję. Było to jego 10. trafienie w tym sezonie Bundesligi. W drugiej połowie gole dla Bayernu strzelili Maxim Choupo Moting i Kinglsley Coman. Finalnie, Bayern Monachium wygrał 4:0 i umocnił się na pozycji lidera tabeli.

Arminia Bielefeld – Borussia Dortmund

Borussia Dortmund, która przed tą kolejką zajmowała drugie miejsce w tabeli, również zainkasowała trzy punkty. Zespół prowadzony przez Marco Rose pokonał na wyjeździe Arminię Bielefeld 1:3 (0:2). Wynik spotkania otworzył Emre Can, który w 31. minucie pewnie wykorzystał rzut karny. Prowadzenie Borussii tuż przed przerwą podwyższył Mats Hummels, a na 0:3 strzelił Jude Bellingham. Gospodarze byli w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem Fabiana Klosa w 87. minucie.

RB Lipsk – Greuther furth

RB Lipsk niespodziewanie od 45. minuty przegrywało u siebie z czerwoną latarnią ligi 0:1. Bramkę dla Greuther furth strzelił Branimir Hrgota. Podrażniony straconym golem zespół gospodarzy zaczął śmielej atakować. Niespełna 60 sekund później do wyrównania doprowadził Yussuf Poulsen. 7 minut później Emil Forsberg wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 65. minucie trzecią bramkę dla RB Lipsk zdobył Dominik Szoboszlai. Wynik spotkania na 4:1 przypieczętował Hugo Novoa Ramos.

Wolfsburg – Freiburg

W innym meczu rozgrywanym o godz. 15:30 Wolfsburg przegrał na własnym terenie z Freiburg 0:2. Bramki dla zespołu gości strzelili Philpp Lienhart i Lucas Holer.