Bundesliga: Robert Lewandowski uratował Bayernowi zwycięstwo

Bayern Lewandowski

Bayern Monachium pokonał SC Padeborn 3:2 w 23. kolejce Bundesligi. Dwie z trzech bramek zdobył Robert Lewandowski. Pochwalić należy również dyspozycję Serge Gnabry’ego, który oprócz gola dorzucił asystę.

Było to starcie lidera ligi z ostatnią drużyną w tabeli. Faworyt był zatem wyraźny. Mimo to Bawarczycy od samego początku mieli problemy z rywalem. Padeborn mógł wyjść na prowadzenie już w czwartej minucie, jednak przy akcji bramkowej na spalonym był Streli Mamba. Ostatecznie pierwszy cios zadali gospodarze za sprawą Serge Gnabry’ego. W 26. minucie Niemiec znakomicie zakręcił kilkoma obrońcami w polu karnym i z bliska pokonał golkipera rywali. Tuż przed przerwą wyrównał Dennis Srbeny, który wykorzystał fatalne wyjście z bramki Manuela Neuera i miał ją pustą przed sobą po minięciu rywali.

W drugiej połowie sygnał do odważniejszego ataku dał Lewandowski. Polak w 70. minucie wykorzystał dobre podanie Kingsleya Comana i z pierwszej piłki pokonał golkipera Padebornu. To było dla niego 24. trafienie w tym sezonie Bundesligi. Jednak przyjezdni ponownie zdołali odpowiedzieć. I ponownie wkład w ich gola miał Neuer, który niedokładnie odbił piłkę do strzale, a po dobitce na 2:2 trafił Sven Michel. Wreszcie w końcówce meczu rezultat ustalił Lewandowski, strzelając z bliska po dokładnym zagraniu Gnabry’ego.

21.02.2020, godz. 20:30, Allianz Arena, 23. kolejka Bundesligi

Bayern Monachium – SC Paderborn 07 3:2 (1:1)

26′ Gnabry, 70′ o 88′ Lewandowski – 44′ Srbeny, 75′ Michel

Bayern Monachium: Manuel Neuer – Joshua Kimmich, Lucas Hernandez, David Alaba – Alvaro Odriozola (63′ Kingsley Coman), Thiago Alcantara, Corentin Tolisso (87′ Joshua Zirkzee), Alphonso Davies – Serge Gnabry, Philippe Coutinho (63′ Thomas Mueller), Robert Lewandowski.

SC Paderborn 07: Leopold Zingerle – Laurent Jans, Christian Strohdiek, Sebastian Schonlau, Gerrit Holtmann (30′ Dennis Jastrzembski) – Kai Proeger, Klaus Gjasula, Sebastian Vasiliadis, Christopher Antwi-Adjej – Streli Mamba (53′ Sven Michel), Dennis Srbeny (81′ Samuel Fridjonsson).

Żółte kartki: Lucas Hernandez (Bayern Monachium) oraz Klaus Gjasula, Sven Michel (SC Paderborn 07).