Bundesliga: Remis na zakończenie kolejki

ddv.pl

W ostatnim meczu 9. kolejki niemieckiej Bundesligi, VFL Wolfsburg zremisował na własnym stadionie z TSG Hoffenheim 1:1. W obu ekipach grali Polacy.

W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Jakub Błaszczykowski, a w drużynie gości na ostatnie osiem minut wszedł Eugen Polanski. Kuba był przy piłce 42. razy, wygrał 12. pojedynków, 23. razy podawał oraz przebiegł 10,66 kilometra. Z kolei Eugeniusz miał 5. razy kontakt z piłką, 3. razy podawał i przebiegł 1,73 kilometra.

Obie bramki w dzisiejszym meczu padły w drugiej części gry, ale już w jedenastej minucie rzutu karnego nie wykorzystał Maximilian Arnold. Strzał 23-latka obronił Oliver Baumann. Golkiper gości co prawda nie wyczuł intencji pomocnika Wilków, ale zdołał obronić butem.

Dla podopiecznych Martina Schmidta to piąty remis z rzędu, a dla “Wieśniaków” trzeci kolejny mecz bez zwycięstwa. Mimo wszystko zespół prowadzony przez Juliana Nagelsmanna zajmuje wysokie czwarte miejsce w tabeli. Natomiast “Wilki” są na czternastej pozycji.

22.10.2017, godz. 18:00, Volkswagen Arena, 9. kolejka niemieckiej Bundesligi
VfL Wolfsburg – TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (0:0)