Bundesliga: RB Lipsk zwycięsko rozpoczyna rozgrywki

Emil Forsberg

W pierwszej kolejce ligi niemieckiej RB Lipsk podejmował u siebie FSV Mainz. Goście to ulubiona drużyna Lipska z poprzedniego sezonu. Z nimi Czerwonym Bykom grało się najlepiej, ponieważ w kampanii 2019/2020 pokonali ich 8:0 i 5:0.

Od początku spotkania przeważali gospodarze. Czerwone Byki już w 4. minucie doszli do groźnej sytuacji kiedy to na bramkę Zentnera uderzał Dani Olmo. Golkiper Mainz sparował jednak piłkę na rzut rożny.

W 16. minucie meczu Leandro Barreiro Martins sfaulował jednego z atakujących graczy RB Lipsk w polu karnym. Arbiter spotkania nie wahał się ani trochę, żeby wskazać na wapno. Do jedenastki podszedł Emil Forsberg, który pewnie otworzył wynik spotkania. Zentner kompletnie nie wyczuł jego intencji.

Na kolejną bramkę w wykonaniu gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Dani Olmo doskonale wyszukał w polu karnym Mainz duńskiego kolegę z ataku, Poulsena. Napastnik lekkim strzałem z głowy przelobował bramkarza gości, a na tablicy widniał już wynik 2:0.

Po przerwie obie drużyny wznowiły grę w takich samych zestawieniach jak na początku. W 48. minucie, Robin Quaison uruchomił swoim podaniem Jeana-Philippe Matetę. Ten znalazł się sam na sam z golkiperem Lipska, którego pewnie pokonał. Było już 2:1.

Na odpowiedź RB Lipsk nie trzeba było długo czekać. Czerwone Byki wzięły odwet już trzy minuty po bramce gości. Forsberg znalazł w polu karnym Haidarę, a ten pewnie pokonał Zentnera.

Pierwszy mecz RB Lipsk w sezonie 2020/2021 w Bundeslidze zakończył się zwycięstwem. Podopieczni Juliana Nagelsmanna w następnym spotkaniu zmierzy się z Bayerem Leverkusen.

Red Bull Arena (Lipsk), 20.09.2020, godz. 15:30

RB Lipsk – Mainz 3:1

17′ Forsberg (Rzut Karny), 21′ Poulsen, 51′ Haidara – 48′ Mateta

Żółte kartki: Poulsen – Mateta, Latza

RB Lipsk: Gulacsi (c) – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Adams, Haidara (Mukiele), Kampl (Henrichs), Angelino – Olmo (Hwang), Forsberg (Nkunku) – Poulsen

FSV Mainz: Zentner – Baku, St. Juste, Niakhate, Brosinski – Barreiro, Latza (Tauer) (c) – Burkardt (Oztunali), Onisiwo (Abass), Quaison (Boetius) – Mateta (Nebel)