Bundesliga: Przebudzenie Borussii w drugiej połowie. Lipsk na łopatkach w hicie

Borussia Dortmund

W hicie 15. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pokonała RB Lipsk 3:1. Wynik wskazuje na ofensywny mecz, ale na bramki czekaliśmy do drugiej połowa. Sama Borussia przez pierwsze 45 minut nie oddała strzału.

Choć pierwsza połowa rozgrywana była w szybkim tempie, to w oczy rzucały się problemy Borussii w ofensywie. Nie oddała jakiekolwiek strzału. Ale odblokowanie przyszło po zamianie połów. Sygnał do strzelania dał Jadon Sancho w 55. minucie. Anglik wykorzystał efektowne podanie Marco Reusa i z bliska pokonał Petera Gulacsiego.

Potem sprawy w swoje ręce wziął Erling Haaland. Norweg dwukrotnie pokonał golkipera Lipska. Gospodarze honorowego gola strzelili w samej końcówce, za sprawą Alexandra Sorlotha.

RB Lipsk nie wykorzystał więc piątkowej porażki lidera Bayernu Monachium z Borussią Moenchengladbach 2:3 i wciąż zajmuje drugie miejsce. Ma 31 punktów i traci dwa do Bawarczyków. Drużyna z Dortmundu jest czwarta – 28 pkt.

09.01.2021, godz. 18:30, 15. kolejka Bundesligi

RB Lipsk – Borussia Dortmund 1:3 (0:0)

Sorloth 89′ – Sancho 55′, Haaland 71′ i 83′

RB Lipsk: Peter Gulacsi – Willi Orban, Dayot Upamecano, Marcel Halstenberg – Tyler Adams, Amadou Haidara (71′ Hee-Chan Hwang), Marcel Sabitzer (61′ Lukas Klostermann), Angelino – Dani Olmo, Emil Forsberg (61′ Alexander Sorloth) – Yussuf Poulsen (88′ Lazar Samardzić).

Borussia Dortmund: Roman Burki – Thomas Meunier, Manuel Akanji, Mats Hummels, Raphael Guerreiro – Axel Witsel (30′ Emre Can), Thomas Delaney (69′ Dan-Axel Zagadou) – Jadon Sancho (85′ Steffen Tigges), Marco Reus (85′ Julian Brandt), Giovanni Reyna – Erling Haaland.

Żółte kartki: Thomas Delaney, Manuel Akanji (Borussia Dortmund).