Bundesliga: Popis Comana. Remis w hicie kolejki

Coman i Muller

Nie zawiodło najciekawiej zapowiadające się spotkanie 10. kolejki Bundesligi. W meczu Bayern Monachium – RB Lipsk zobaczyliśmy aż sześć bramek.

Mimo, że przed RB Lipsk ważny mecz w Lidze Mistrzów, to na konfrontację z Bayernem wyszli bez jakiejkolwiek asekuracji. Udokumentowali to wychodząc jako pierwsi na prowadzenie. W 19. minucie Emil Forsberg posłał dobre podanie do Christophera Nkunku, ten na pełnej wjechał w pole karne, minął z łatwością Manuela Neuera i wyprowadził gości na prowadzenie.

W 31. minucie swój pokaz rozpoczął Kingley Coman. Wypatrzył Jamala Musialę, który z około 20 metrów trafił na 1:1. Pięć minut później kolejna asysta Francuza. Skrzydłowy tym razem dokładnym podaniem obsłużył Thomasa Muellera. Jeszcze przed przerwą wyrównał Justin Kluivert.

Także w pierwszej połowie padły cztery gole. Ale na tym obydwie drużyny nie zatrzymały się. I to ponownie piłkarze Lipska wyszli na prowadzenie. Jednak kwadrans przed końcem ponownie Mueller wpisał się na listę strzelców, pokonując głową Petera Gulacsiego. Kolejną asystę, trzecią w tym meczu zaliczył Coman. Ostatecznie po znakomitym widowisku padł remis.

5.12.2020, godz. 18:30, 10. kolejka Bundesligi

Bayern Monachium – RB Lipsk 3:3 (2:2)

30. Musiala (Coman), 35. Müller (Coman), 75. Müller (Coman) – 19. Nkunku (Forsberg), 36. Kluivert (Haidara), 48. Forsberg (Angeliño)

Bayern Monachium: Neuer – Pavard, Süle, Boateng (84. Richards), Alaba – Goretzka, Javi Martínez (25. Musiala) – Sané (64. Gnabry), Müller, Coman (83. Costa) – Lewandowski.

RB Lipsk: Gulácsi – Mukiele (72. Olmo), Konaté, Upamecano, Angeliño – Haidara (78. Sörloth), Adams, Sabitzer (72. Kampl), Kluivert (78. Orban) – Forsberg (62. Y. Poulsen), Nkunku.

Żółte kartki: Mukiele