Bundesliga: Pogrom Bayernu na porządku dziennym, ofiarą Fortuna

fcbayern.com

Przy pustych trybunach Alianz Arena Bayern podejmował Fortunę Düsseldorf. Bawarczycy rozgromili przeciwnika aż 5:0. Na listę strzelców wpisali się Lewandowski, Pavard, Davies. Jedno trafienie samobójcze zanotował także Mathias Jørgensen.

Już od pierwszych minut gospodarze znaleźli sposób na ekipę z Düsseldorfu. Szybkie rozgrywanie piłki oraz składne akcje przyczyniły się do wysokiego triumfu Bawarczyków. Goście byli zdezorganizowani, wielokrotnie spóźnieni, gubili się, nie mogli nadążyć za krążącą wokół nich piłką. W 15. minucie Bayern objął prowadzenie, futbolówka trafiła do siatki po niefortunnej interwencji Mathiasa Jørgensena. W kolejnych minutach nie zanosiło się na poprawę. Tym czasem kolejną bramkę zdobył Pavard, który pewnie odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Niedługo później na listę strzelców dopisał się Robert Lewandowski.

Po zmianie stron gospodarze coraz bardziej się nakręcali. Widać w nich było złość, gdy akcji, którą tworzyli nie udało się zakończyć golem. W ciągu dwóch zaledwie dwóch minut Bayern zdobył kolejne dwa gole. Pierwszego z nich zdobył Lewandowski, zaś drugiego Davies. Warto podkreślić, że młody obrońca ośmieszył defensywę Fortuny i z dużą łatwością pokonał czekającego na niego Floriana Kastenmeiera.

Obie ekipy po krótkim namyśle postanowili dokonać roszad. Na boisku pojawili się tacy zawodnicy jak Odriozola, Cuisance, Perisić, czy debiutujący w pierwszej drużynie Oliver Batista Meier. Do ostatniego gwizda sędziego żadna z drużyn nie zdołała już strzelić żadnej bramki. Bayern po raz kolejny potwierdził, że jest głównym kandydatem na mistrza Niemiec. Przewaga nad drugą Borussią Dortmund wynosi już 10. punktów.