Bundesliga: Norymberga remisuje z Bayernem

Bayern tylko zremisował z Norymbergą i nie odskoczył Borussii

FC Bayern Monachium (Twitter)

W meczu 31. kolejki Bundesligi 1.FC Nurnberg zremisował z FC Bayernem Monachium 1:1. Bramkę dla gospodarzy strzelił Matheus Pereira, do remisu doprowadził Serge Gnabry.

Ten mecz był bardzo ważny dla obu drużyn. Norymberga musi gromadzić punkty, by jeszcze myśleć o grze w barażach z drużyną z 2.Bundesligi, Bayern też chciał dziś zdobyć komplet punktów bo przy wczorajszej porażce Borussii Dortmund z Schalke, Bawarczycy mogli odskoczyć Dortmundczykom na 3 punkty.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy dopiero w 23. minucie. Z rzutu wolnego strzelał David Alaba, ale świetną interwencją popisał się Christian Mathenia. Chwilę później bramkę dla Bayernu mógł zdobyć Thomas Müller, lecz strzelił w boczną siatkę. Szansę na gola miał też Robert Lewandowski jednak strzelił prosto w bramkarza. W 35. minucie wreszcie zaatakowała Norymberga. Sprzed pola karnego strzelał Matheus Pereira, piłka przeleciała minimalnie obok bramki. W ostatniej minucie pierwszej połowy z rzutu wolnego uderzał Lewandowski, ale kopnął w trybuny i do przerwy FC Nurnberg remisował z Bayernem 0:0.

Na początku drugiej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. Nico Bahrens podał w pole karne, tam z pierwszej piłki strzelał Eduard Löwen, dobrze interweniował Sven Ulreich, do futbolówki dopadł Pereira i trafił tuż przy słupku. W 60. minucie do remisu mógł doprowadzić Leon Goretzka, lecz świetną interwencją popisał się Mathenia. Blisko gola wyrównującego był też James Rodríguez jednak piłka po jego strzale z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. Podopiecznym Niko Kovača w końcu udało się doprowadzić do remisu. Kingsley Coman dośrodkował w pole karne, tam piłkę nad bramkarzem podciął Serge Gnabry i mieliśmy remis. W 91. minucie gospodarze mogli zgarnąć komplet punktów, ale Tim Leibold z rzutu karnego trafił w słupek. Stuprocentową okazję miał też Bayern, lecz Mathenia wygrał pojedynek sam na sam z Comanem. Ostatecznie ten mecz zakończył się remisem.