Bundesliga: Moukoko nieoczekiwanym bohaterem, derby dla BVB! [WIDEO]

Borussia Dortmund wygrała w sobotnim spotkaniu z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:0. Bohaterem meczu okazał się Youssouf Moukoko.

Na ten mecz całą kampanię 2021/22 czekali zarówno kibice Borussii Dortmund jak i Schalke 04 Gelsenkirchen. Revierderby. O znaczeniu tego pojedynku nie trzeba mówić żadnemu fanatykowi piłkarskiemu. W sobotę o 15:30 rozpoczęła się walka o miano najlepszej drużyny Zagłębia Ruhry.

Pierwszą poważną szansę mieliśmy już w 7′ minucie. Donyell Malen strzelił na bramkę Schwolowa, ale piłka przeleciała tuż obok bramki. Po pół godzinie gry Holender mógł wpisać się na listę asystentów, kiedy fenomenalnie dośrodkował na głowę Jude Bellinghama. Golkiper gości popisał się jednak piękną interwencją. Bramkę do szatni mógł strzelić Anthony Modeste, ale również i on nieznacznie się pomylił, posyłając futbolówkę obok słupka.

Druga połowa zaczęła się od groźnego rajdu Malena, jednak jego strzał ostatecznie zatrzymał Schwolow. W 51′ minucie zamieszanie w polu karnym chciał wykorzystać Bellingham, ale obrońcy zablokowali jego strzał. Wrócili z dalekiej podróży!  Później Youssoufa Moukoko znalazł się sam na sam, ale i on chybił. Na pierwszego gola musieliśmy czekać aż do 80′ minuty. Marius Wolf wrzucił piłkę w pole karne, do której dopadł właśnie Moukoko i pokonał dobrze dysponowanego tego dnia Schwolowa. Rezultat nie uległ już zmianie – w Zagłębiu Ruhry rządzi Borussia Dortmund!

17.09.2022, 7.kolejka rozgrywek Bundesligi, Signal Iduna Park (Dortmund)