Bundesliga: Leverkusen pokonuje Stuttgart

Bayer 04 Leverkusen (Twitter)

W meczu 12. kolejki Bundesligi, Bayer 04 Leverkusen pokonał VfB Stuttgart 2:0, dwa gole dla ekipy z Leverkusen strzelił Kevin Volland.

Obie drużyny nie mogą uznać początku sezonu za udany, gospodarze przed tym spotkaniem zajmowali 13. miejsce z dorobkiem 11 punktów, jeszcze gorzej wyglądała sytuacja Stuttgartu, który zajmował ostatnią pozycję tylko z 8 punktami.

Pierwszy strzał zobaczyliśmy w 7. minucie, ze strony Bayeru, Kevin Volland dostał podanie od Karima Bellarabiego, lecz uderzył wysoko nad bramką. Najbliżej gola po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy był Tin Jedvaj jednak fatalnie przestrzelił, gdy dostał świetnie podanie od Kaia Havertza. Chwilę później gospodarze mieli kolejną sytuację bramkową, tym razem Rona Roberta Zielera ponownie mógł pokonać Volland, w tym przypadku już był bliżej, ale też nie dał rady wyprowadzić swojej drużyny na prowadzenie. Pierwszy strzał Stuttgartu zobaczyliśmy dopiero w 38. minucie, Dennis Aogo strzelał z rzutu wolnego, lecz fatalnie przestrzelił. Do przerwy na BayArenie goli nie było.

Tuż na początku drugiej połowy goście mogli wyjść na prowadzenie, sprzed pola karnego strzelał Mario Gómez, ale Lukas Hradecky kapitalnie interweniował. Chwilę później okazję do gola miał Charles Aránguiz jednak uderzenie gracza Leverkusen z rzutu wolnego było niecelne. W 60. minucie stuprocentową szansę na bramkę miał Volland, lecz nie trafił do pustej bramki, zrewanżował się jednak kwadrans przed zakończeniem spotkania, gdy głową skierował futbolówkę do bramki Stuttgartu po dośrodkowaniu Havertza. Były gracz Hoffenheim powiększył swój dorobek w końcówce spotkania, tym razem asystował Lucas Alario, a Volland pięknym uderzeniem z powietrza podwyższył prowadzenie.

Ostatecznie Bayern Leverkusen pokonał Stuttgart 2:0 i awansował z 13. na 11. miejsce, sytuacja gości się nie zmieniła.

Bayer 04 Leverkusen – VfB Stuttgart 2:0 (2:0)