Bundesliga: Kolejne zwycięstwo rewelacji sezonu

W meczu 16. kolejki Bundesligi Union Berlin wygrał z Bayerem Leverkusen 1:0. Decydującego gola strzelił Cedric Teuchert.

Obie drużyny myślały tylko o zwycięstwie w tym meczu. Ewentualne zwycięstwo Unionu dałoby im awans do pierwszej czwórki. Natomiast wygrana Leverkusen pozwoliłaby im wskoczyć na fotel wicelidera.

Pierwsi w tym meczu groźnie zaatakowali goście. Moussa Diaby podał w pole karne. Tam świetnie odnalazł się Kerem Demirbay, który uderzył z woleja, ale minimalnie się pomylił. Po upływie pierwszego kwadransa odpowiedział Union. Grischa Prömel świetnie dośrodkował z rzutu rożnego. W szesnastce główkowal Marvin Friedrich, lecz futbolówka trafiła w słupek. Jednym z najaktywniejszych zawodników męczy był Demirbay. Niemiec w 38. minucie minął dryblingiem jednego z obrońców. Kopnął sprzed pola karnego jednak piłka tylko otarła słupek. Do przerwy goli nie było, choć sam mecz był niezły.

Druga połowa mogła kapitalnie rozpocząć się dla Unionu. Cedric Teuchert wyszedł sam na sam z bramkarzem Bayeru, lecz trafił tylko w słupek. Aptekarze także starali się objąć prowadzenie. Blisko wpisania się na listę strzelców był Patrick Schick. Czech świetnie obrócił się z futbolówką w polu karnym. Kopnął na bramkę, ale Andreas Luthe popisał się świetną interwencją. Wydawało się, że mecz zakończył się remisem, lecz w 88. minucie padła bramka dla gospodarzy. Christopher Lenz podał do Teucherta. Napastnik Unionu znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Leverkusen i umieścił futbolówkę pod jego nogami. Ostatecznie ten gol ustalił wynik meczu. Berlińczycy okazali się minimalnie lepsi i mogli cieszyć się z awansu na czwarte miejsce.

Podopieczni Ursa Fischera po raz kolejny zaskoczyli pozytywnie. Tym razem okazali się lepsi od Bayeru Leverkusen. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana i remis był sprawiedliwym wynikiem. W drugiej już lepsza drużyną byli gospodarze i tylko brak skuteczności nie pozwolił im wcześniej wyjść na prowadzenie. Ostatecznie jednak udało im się wcisnąć zwycięską bramkę i zgarnąć kolejne trzy punkty. Jeśli Berlińczycy utrzymają formę, to mogą powalczyć przynajmniej o Ligę Europy.