Bundesliga: Fortuna zwycięska w “polskim” meczu

bundesliga.com

W pierwszym niedzielnym meczu 17. kolejki niemieckiej Bundesligi Fortuna Düsseldorf wygrała 2:1 z Unionem Berlin. W barwach Fortuny zagrali Dawid Kownacki i Adam Bodzek, a w bramce gości stał Rafał Gikiewicz.

Fortuna przeważała od początku spotkania, lecz długo nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie Rafała Gikiewicza. Jedną z prób podjął Dawid Kownacki, lecz bramkarz Unionu obronił jego strzał z dystansu. Polak jednak skapitulował w 38. minucie spotkania. Po dalekim wybiciu piłki przez bramkarza Fortuny Zacka Steffena Oliver Fink wygrał pojedynek główkowy z Florianem Hübnerem i dograł do Rouwena Henningsa. Napastnik i najlepszy strzelec Fortuny bardzo ładnym uderzeniem dał gola swojej drużynie. Prowadzący to spotkanie Benjamin Cortus skorzystał z VAR-u w celu sprawdzenia ewentualnego faulu Finka na Hübnerze, lecz ostatecznie bramka została uznana.

Goście odpowiedzieli już trzy minuty po przerwie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marvin Friedrich oddał dobry strzał głową. Futbolówkę z linii bramkowej wybił Matthias Zimmermann, lecz przy dobitce Michaela Parensena byli już bezradni. Chwilę przed doliczonym czasem gry wprowadzony z ławki Erik Thommy strzałem z dystansu zaskoczył Gikiewicza. Polak myślał, że strzał zawodnika gospodarzy będzie niecelny, tymczasem piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

22 grudnia 2019, 17. kolejka niemieckiej Bundesligi, Düsseldorf (Merkur Spiel-Arena)

Fortuna Düsseldorf – 1. FC Union Berlin 2:1 (1:0)

Rouwen Hennings 38, Erik Thommy 90 – Michael Parensen 48

Fortuna: Zack Steffen – Matthias Zimmermann, Kaan Ayhan, Kasim Adams, Niko Gieselmann – Nana Ampomah (Erik Thommy 67′), Adam Bodzek, Alfredo Morales, Oliver Fink, Dawid Kownacki (Robin Bormuth 90′) – Rouwen Hennings.

Union: Rafał Gikiewicz – Christopher Trimmel, Marvin Friedrich, Florian Hübner (Joshua Mees 46′), Neven Subotić, Christopher Lenz – Marcus Ingvartsen (Anthony Ujah 62′), Robert Andrich, Christian Gentner, Marius Bülter (Julian Ryerson 83′) – Sebastian Andersson.

Żółte kartki: Bodzek, Thommy – Lenz, Trimmel, Friedrich, Gentner.

Sędzia: Benjamin Cortus.