Bundesliga: Eintracht rozbija Union, wpadka Borussii Dortmund

Eintracht Frankfurt

W pozostałych spotkaniach rozgrywanych o godzinie 15.30 na niemieckich boiskach Borussia Dortmund nie zdołała wygrać z ekipą z Kolonii. Z kolei Eintracht rozbił zawodników Unionu Berlin aż 5:2. Wolfsburg zaś umocnił się na trzeciej lokacie w tabeli, dzięki wygranej nad Werderem.

Eintracht Frankfurt – Union Berlin 5:2

Strzelanie rozpoczęła ekipa gospodarzy już w drugiej minucie. Andre Silva wykorzystał zagranie od Filipa Kosticia i pewnym uderzeniem skierował piłkę do siatki. Z odpowiedzią Werder ruszył natychmiastowo, bo już w 7. minucie za sprawą Maxa Kruse. Eintracht nie podłamał się i konsekwentnie szedł po swoje. Ponowne prowadzenie dała im bramka samobójcza Roberta Andricha. Chwilę później kolejne trafienia notowali Kostić i Silva. Tuż przed przerwą stoperom gospodarzy ponownie dał się we znaki Max Kruse. Marvin Friedrich obsłużył go podaniem, a napastnik bez większych problemów umieścił ją w siatce. Po przerwie Union próbował odrobić dwubramkową stratę do rywala, ale ich akcje kończyły się niepowodzeniem. W doliczonym czasie gry kropkę nad “i” postawił Timothy Chandler.

FC Koeln – Borussia Dortmund 2:2

Wydawało się, że szybko zdobyta bramka Erlinga Haalanda przybliżyła szanse na wygraną Borussi Dortmund. Jednak ich indywidualne błędy spowodowały, że podopieczni Edina Terzicia musieli się zmagać nawet odrabianiem strat. Ekipa z Kolonii zwietrzyła swoją okazję na triumf co chciała bez skrupułów wykorzystać. W 35. minucie pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Ondrej Duda pewnie wykorzystując rzut karny. Na prowadzenie po zmianie stron wyprowadził ich Ismail Jakobs. BVB zdynamizowała swoje akcje, by jak najszybciej odrobić straty. Udało się to dopiero w 90. minucie po drugim trafieniu Haalanda. Na gola dającego zwycięstwo nie było ich już stać.

Werder Brema – Wolfsburg 1:2

Wszystkie bramki, a także końcowy wynik został ustalony jeszcze w pierwszej połowie. Jako pierwszy do siatki trafił napastnik gospodarzy Joshua Sargent. Niestety ten gol był golem samobójczym podczas próby interwencji przy dośrodkowaniu. Goście podwyższyli prowadzenie po trafieniu Wouta Weghorsta. Przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Kevin Mohwald.