Eugen Polanski strzela. Jego Hoffenheim wygrywa 2:0 z Mainz

Hoffenheim po golach Kevina Vollanda i Eugena Polanskiego pokonała 2:0 1.FSV Mainz 05.

Do wyjściowego składu Hoffenheim powrócił dziś Eugen Polanski, dla którego był to szczególny mecz, bo zagrał przeciwko swojej byłej drużynie, z którą związany był zanim trafił do Hoffenheim.

Spotkanie było mocno wyrównane. Obie drużyny miały niezłe szanse na objęcie prowadzenie, ale prawdziwego zagrożenia w polu karnym nie udało się stworzyć w pierwszej połowie meczu ani Hoffenheim, ani Mainz. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

W 55.minucie po stracie piłki w środku pola, na bramkę Lorisa Kariusa popędził Roberto Firmino, który idealnie wyczuł wbiegającego z prawej strony boiska Kevina Vollanda, a ten dopełnił formalności golem na 1:0.

Przy prowadzeniu, gospodarze cofnęli się do defensywy, czyhając jedynie na kontry gości z Moguncji. Taka taktyka okazała się skuteczna. Trzynaście minut przed końcem spotkania na 2:0 podwyższył Eugen Polanski. Dla polskiego pomocnika było to drugie trafienie w tym sezonie.

Dwubramkowej przewagi drużyna Hoffenheim nie dała sobie odebrać już do końcowego gwizdka. Dopisany komplet punktów nie zmienił położenia “Wieśniaków” w tabeli Bundesligi, którzy w dalszym ciągu plasują się na siódmym miejscu.