Bundesliga: Der Klassiker dla Bayernu! Dwa gole Lewandowskiego

bundesliga.com

W Der Klassikerze Bayern rozbił u siebie Borussię aż 4:0. Po tym spotkaniu Bayern zajmuje 3. miejsce w tabeli Bundesligi.

Na to spotkanie czekali wszyscy fani ligi niemieckiej. W 11. kolejce zmierzyły się ze sobą dwie najlepsze drużyny w Niemczech. W pierwszych minutach niemieckiego klasyka drużyny wyczekiwały na ruch oponenta. Dopiero w 17. minucie Benjamin Pavard posłał doskonałą piłkę do niekrytego Roberta Lewandowskiego, który takich okazji nie marnuje. Polak z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

Dziesięć minut później z lewej strony pola karnego piłkę przyjął Robert Lewandowski. Polski napastnik dośrodkował do Kingsleya Comana, który został niejako “nabity” przez Polaka. Futbolówka zmierzała w światło bramki, jednak jego “strzał” został zablokowany przez obrońcę Borussii.

W 36. minucie Lucien Favre postanowił dokonać pierwszej korekty w składzie Borussii. Na boisku zameldował się Raphael Guerreiro. Boisko opuścił Jadon Sancho, którego gra najwidoczniej nie spodobała się szkoleniowcowi BVB.

Kilka chwil po zmianie w ekipie gości, bramkę zdobył Serge Gnabry, jednak arbiter spotkania nie uznał tego gola, ponieważ 24-letni Niemiec był na pozycji spalonej.

Dwie minuty po powrocie z przerwy bramkę ponownie zdobył Bayern. Tym razem z lewej strony pola karnego do Lewandowskiego zagrywał Mueller, Polak jednak nie zdołał uderzyć, więc piłkę do siatki wstrzelił Serge Gnabry.

Co się odwlecze to nie uciecze. W 76. minucie do siatki trafił Robert Lewandowski. Pokonał bramkarza precyzyjnym strzałem tuż przy lewym słupku. Przy bramce “Lewego” asystował Thomas Mueller, który próbował to uczynić w 47. minucie, jednak wtedy Polak nie zdołał przyjąć podania.

Cztery minuty po bramce na 3:0 Bayern zdobył kolejnego gola. Mats Hummels przypadkowo trafił na podanie jednego z atakujących i wbił piłkę do własnej bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0.

Wszyscy liczyli że klasyk ligi niemieckiej będzie bardziej wyrównany, jednak ponownie Borussia “nie dojechała” do Monachium. Sytuacja po spotkaniu jeszcze bardziej spłaszcza tabelę, co gwarantuje więcej emocji w Bundeslidze.

Allianz Arena (Monachium) 09.11.2019, godz. 18:30

Bayern – Borussia Dortmund 4:0

17′ Lewandowski, 47′ Gnabry, 76′ Lewandowski, 80′ Hummels (Bramka samobójcza)

Żółte kartki: 63′ Reus, 67′ Coman, 90+1′ Kimmich

Bayern: Neuer; Pavard, Martinez, Alaba, Davies, Coman (75′ Perisic), Goretzka (72′ Thiago), Kimmich, Muller, Gnabry (70′ Coutinho), Lewandowski.

Borussia Dortmund: Burki, Hakimi, Hummels, Akanji, Schulz, Sancho (36′ Guerreiro), Witsel, Weigl (61′ Alcacer), Brandt, Hazard, Gotze(61′ Reus).