Bundesliga: Bramka Krzysztofa Piątka i pewne zwycięstwo Herthy

herthabsc.de

Hertha Berlin odniosła zwycięstwo z Augsburgiem (2:0) w ramach 29. kolejki 1. Bundesligi. Drużyna Krzysztofa Piątka już od sześciu meczów nie zaznała porażki.

W 23. minucie Javairo Dilrosun przejął piłkę w polu karnym rywala, objechał obrońce i pewnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. Trzy minuty po zmianie stron doskonałą okazję mieli goście, lecz uderzenie Noaha Sarenren-Bazee wybronił Rune Jarstein. W 64. minucie ba boisku pojawił się Krzysztof Piątek. W drugiej połowie brakowało sytuacji podbramkowych. W doliczonym czasie gry wynik ustalił reprezentant Polski i chwilę później arbiter zakończył spotkanie. Berlińczycy dzięki zwycięstwu zrównali się punktami z szóstym Vfl Wolfsburg.