Bundesliga: Bramka Krzysztofa Piątka dla Herthy, Rafał Gikiewicz i Robert Gumny pokonani

Krzysztof Piatek

herthabsc.de

Hertha Berlin po pięciu spotkaniach z czterema porażkami i jednym remisem, w sobotę przełamała się na wyjeździe w starciu z FC Augsburg (3:0) w ramach siódmej kolejki 1. Bundesligi. Pierwsza bramka dla gości padła w 43. minucie po wykorzystanym rzucie karnym przez Matheusa Cunhę a wynik zaraz po zmianie stron podwyższył Dodi Lukebakio, zaś kropkę nad i postawił Krzysztof Piątek. Rafał Gikiewicz i Robert Gumny zameldowali się na boisku od pierwszej minuty. W innych spotkaniach Union Berlin nie pozostawił złudzeń Arminii Bielefeld i rozgromił beniaminka w stolicy (5:0), a RB Lipsk został nowym liderem po pokonaniu SC Freiburg (3:0).