Bundesliga: Borussia wygrywa z Werderem! Haaland z kolejną bramką

Erling Haaland

besoccer.com

W sobotnie popołudnie Werder Bremen podejmował u siebie Borussię Dortmund. Goście wyszli na to spotkanie z podbudowanym ego, ponieważ we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów pokonali francuskie Paris Saint-Germain.

Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Żadna z drużyn nie potrafiła oddać strzału w światło bramki.

Oba zespoły wyszły na drugą połowę w niezmienionych zestawieniach.

Osiem minut po rozpoczęciu drugiej części gry, Jadon Sancho posłał z rzutu rożnego dośrodkowanie, do którego dopadł Dan-Axel Zagadou. 20-letni Francuz wpakował piłkę do siatki od wewnętrznej strony prawego słupka.

W 66. minucie Achraf Hakimi biegł prawą stroną boiska i znalazł w polu karnym dobrze ustawionego Erlinga Haalanda. 19-latek odebrał podanie od Marokańczyka i pewnie wykończył akcję strzelając na 2:0.

Bramka Haalanda była ostatnią w tym spotkaniu. Mecz zakończył się zwycięstwem Borussii Dortmund 2:0.

Weserstadion (Brema) 22.02.2020, godz. 15:30

Werder Bremen – Borussia Dortmund 0:2

53′ Zagadou, 66′ Haaland

Werder Bremen: Pavlenka – Toprak, Moisander (c), Veljkovic (83′ Sargent) – Gebre Selassie, Klaassen, Bittencourt (68′ Eggestein), Augustinsson – Osako (90′ Woltemade), Selke, Rashica

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek (c), Hummels, Zagadou – Hakimi (90+3′ Akanji), Can, Witsel, Guerreiro – Sancho (77′ Reyna), Haaland, Hazard (90′ Brandt)