Bundesliga: Borussia Moenchengladbach remisuje z Wolfsburgiem

facebook.com

W sobotni wieczór Borussia Moenchengladbach podejmowała Wolfsburg. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a na listę strzelców wpisali się Jonas Hofmann oraz Wout Weghorst.

Dla obu ekip była to doskonała okazja by podreperować swój dorobek punktowy i udać się w górne strefy tabeli. Jednak przez długi czas piłka nie chciała wpaść do siatki. W pierwszych 45. minutach to gospodarze prowadzili grę, kreowali sobie wiele okazji podbramkowych, niestety razili też nieskutecznością. Po zmianie stron inicjatywę przejęli gości, ale to właśnie oni musieli jako pierwsi wyjmować piłkę z siatki. W 77. minucie Josuha Guilavogui dopuścił się faulu w obrębie pola karnego, a stały fragment pewnie wykorzystał Jonas Hofmann. Z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo, bo na 5. minut przez planowym końcem spotkania Yanna Sommera pokonał Wout Weghorst. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik już nie uległ zmianie.