Bundesliga: Bardzo ważne zwycięstwo Borussii

facebook.com/achtzehn99en

W hicie 32. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund na Signal Iduna Park po golu z metrowego spalonego pokonała TSG Hoffenheim i dzięki temu oba kluby wymieniły się pozycjami w tabeli. Duży udział przy drugim golu miał obrońca reprezentacji Polski.

Już w czwartej minucie gospodarze po strzale Marco Reusa wyszli na prowadzenie. Reprezentant Niemiec w chwili podania był na ewidentnym spalonym i gola powinno nie być. Na szczęścia dla kibiców BVB piłka nożna jest tak zacofana, że nie ma weryfikacji wideo i dzięki temu bramka została uznana. Dziesięć minut później najskuteczniejszy strzelec Dortmundczyków, Pierre-Emerick Aubameyang nie wykorzystał rzutu karnego. Co się nie udało w pierwszej połowie, udało się po przerwie. Gabończyk zdobył drugą bramkę dla Borussii oraz swoją dwudziestą ósmą w sezonie i w ten sposób zrównał się z Robertem Lewandowskim w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców. Warto zaznaczyć, że przy tej bramce duży udział miał Łukasz Piszczek. Obrońca reprezentacji Polski dośrodkował z prawej strony do Raphaela Guerreiro i piłka po strzale Portugalczyka trafiła w słupek. Takich sytuacji nie marnuje lis pola karnego podwyższając na 2:0.
Wynik meczu na pięć minut przez regulaminowym zakończeniem spotkania ustalił Andrej Kramaric. Tym samym Chorwat pokazał Aubameyangowi jak się prawidłowo wykonuje jedenastkę.

W ekipie gospodarzy pełne 90. minut rozegrał Łukasz Piszczek, a w drużynie gości cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Eugen Polański. Statystyki Polaka podam jutro w oddzielnym artykule.

W następnej serii spotkań Hoffenheim zagra w Bremie z Werderem, a Borussia pojedzie na mecz do Augsburga.

06.05.2017, godz. 15:30 Borussia Dortmund – TSG Hoffenheim 2:1 (1:0)
Marco Reus 4′, Pierre-Emerick Aubameyang 82′ – Andrej Kramaric 85′ (rzut karny)
żółte karki: Marco Reus, Gonzalo Castro, Sokratis, Ousmane Dembele – Mark Uth, Kerem Demirbay