Bundesliga: Asysta Lewandowskiego. Wymęczone zwycięstwo Bayernu

fcbayern.com

W ostatniej tegorocznej kolejce niemieckiej Bundeslidze Bayern po męczarniach ostatecznie wygrał 2:0 z Wolfsburgiem. Przy drugim trafieniu dla “Bawarczyków” asystę zaliczył Robert Lewandowski. W Lipsku miejscowy RB zdołał odrobić straty i ostatecznie wygrać 3:1 z Augsburgiem.

Zespoły przyjeżdżające na Allianz Arena zazwyczaj nie stawiają zbyt wielkiego oporu gospodarzom. Tak było też w przypadku Wolfsburga. Bayern od samego początku zdominował wydarzenia na boisku, a popularne “Wilki” utrzymujący się do przerwy bezbramkowy wynik zawdzięczały głównie swojemu bramkarzowi. Koen Casteels świetnie obronił strzał głową Ivana Perišicia, a także próbę z rzutu wolnego autorstwa Davida Alaby. Wolfsburg odpowiedział w zasadzie tylko próbą z dystansu Maximiliana Arnolda i obronionym przez Manuela Neuera uderzeniu Felixa Klausa. Po przerwie belgijski bramkarz jeszcze raz błysnął – tym razem po uderzeniu z dystansu Philippe Coutinho. Impas Bayernu przełamał dopiero w 86. minucie Joshua Zirkzee. 18-letni Holender trzy minuty po wejściu na boisko strzelił decydującą bramkę dla swojego zespołu. Powtórzył tym samym historię sprzed paru dni, gdy w meczu z Freiburgiem (w swoim debiucie) strzelił bramkę kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko. Chwilę później po podaniu Roberta Lewandowskiego zwycięstwo Bayernu przypieczętował Serge Gnabry.

Patrząc na to, jakie okazje stworzyli sobie do przerwy piłkarze RB Leipzig, trudno uwierzyć, że do przerwy nie strzelili żadnego gola. Po strzale Dayota Upamecano futbolówka odbiła się od poprzeczki. Aktywny był znajdujący się w coraz lepszej formie Patrick Schick. Po pierwszym uderzeniu Czecha futbolówkę zmierzającą do bramki w ostatniej chwili wybił jeden z zawodników Augsburga. Kilkanaście minut później jego strzał obronił Tomáš Koubek. Do tego jeszcze nieuznana bramka na początku spotkania. Goście z kolei zaprezentowali stuprocentową skuteczność – w 8. minucie po widowiskowej asyście Marco Richtera futbolówkę do bramki wślizgiem wpakował Florian Niederlechner. Złą passę gospodarzy przełamał dopiero w 68. minucie Konrad Laimer. Austriak świetnie odzyskał piłkę w środku pola i po chwili zaskoczył Koubka. Po tym trafieniu defensywa Augsburga się załamała. Zwycięstwo Lipskowi zapewnili Patrick Schick i Yussuf Poulsen.

W pozostałych dzisiejszych spotkaniach Schalke po dramatycznym meczu zremisowało na swoim boisku 2:2 z Freiburgiem. Trwa fatalna passa Werderu Brema, który tym razem przegrał na wyjeździe 0:1 z 1. FC Köln. W ostatnich sekundach meczu zwycięstwo nad Mainz zagwarantowali sobie zawodnicy Bayeru Leverkusen. Gola strzelił Lucas Alario.

FC Bayern München – VfL Wolfsburg 2:0 (0:0)

Joshua Zirkzee 86, Serge Gnabry 89

RB Leipzig – FC Augsburg 3:1 (0:1)

Konrad Laimer 68, Patrik Schick 79, Yussuf Poulsen 89 – Florian Niederlechner 8

Schalke 04 Gelsenkirchen – SC Freiburg 2:2 (1:0)

Suat Serdar 27, Ahmed Kutucu 80 – Nils Petersen 54 (rzut karny), Vincenzo Grifo 67 (rzut karny)

1. FSV Mainz 05 – Bayer 04 Leverkusen 0:1 (0:0)