Brzęczek: Włosi pokazali dużą siłę i kreatywność

Jerzy Brzęczek

Jerzy Brzęczek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski w pełni zasłużyła na porażkę z Włochami (0:2). – To było słabe spotkanie w naszym wykonaniu – mówił Jerzy Brzęczek.

“Biało-czerwoni” mieli szansę, by zagrać o awans do Final Four Ligi Narodów, ale wszelkie nadzieje zostały rozwiane w 83. minucie przez Domenico Berardiego. – To było słabe spotkanie w naszym wykonaniu i Włosi zdecydowanie zasłużyli na zwycięstwo. Duży wpływ na mecz miało pierwsze 45 minut, kiedy zupełnie nie realizowaliśmy założeń taktycznych – oznajmił selekcjoner.

– Od razu po przerwie dokonaliśmy trzech zmian i obraz gry wyglądał nieco lepiej, ale kiedy czerwoną kartkę otrzymał Jacek Góralski, straciliśmy szanse na walkę o wyrównanie. Włosi pokazali dużą siłę i kreatywność – dodał Brzęczek.

Na zakończenie rywalizacji w fazie grupowej, Polacy podejmą w środę Holendrów na Stadionie Śląskim w Chorzowie (godz. 20:45). Reprezentacja “Oranje” jest wiceliderem z ośmioma punktami i tracą jedno “oczko” do Włochów.

źródło: laczynaspilka.pl / własne