Brzęczek: Lewandowski odpocznie w meczu z Ukrainą

Brzęczek

Jerzy Brzęczek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek poinformował, że kilku piłkarzy nie zagra z Ukrainą w meczu towarzyskim.

W tym gronie jest m.in. Robert Lewandowski. Ale też zawodnicy, którzy w ostatnich tygodniach grali w Lidze Mistrzów czy też w Lidze Europy. Z różnych powodów w listopadowych meczach nie wezmą udziału Damian Kądzior, Michał Karbownik i bramkarz Bartłomiej Drągowski. Ponadto kontuzje leczą Maciej Rybus i Jakub Kamińsk

Nie było absolutnie żadnych nacisków odnośnie przyjazdu czy też braku przyjazdu jakiegokolwiek zawodnika. Oczywiście są kwestie związane z zakazami jak w przypadku Drągowskiego, ale pozostałe sytuacje nie stanowiły problemu. Myślę, że każdy sobie zdaje sprawę, że reprezentacja musi grać – zaznaczył Brzęczek.

Przed Polską trzy mecze w listopadzie. 11 listopada czeka ich towarzyska potyczka z Ukrainą na Stadionie Śląskim, cztery dni później wyjazdowy mecz w Reggio Emilia z Włochami w Lidze Narodów, a na zakończenie zmagań w tych rozgrywkach 18 listopada spotkanie, znów w Chorzowie, z Holandią. Początek każdego o godz. 20.45.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.