Brian Laudrup i Frank Rijkaard głównymi kandydatami do objęcia stanowiska trenera w Valencii

bbc.co.uk

Według doniesień hiszpańskich dziennikarzy w ciągu najbliższych dni zostanie oficjalnie potwierdzone nazwisko nowego szkoleniowca Valencii. Dotychczasowy trener Nuno Santo podał się do dymisji po ligowej porażce z Sevillą (0:1). Wśród najpoważniejszych kandydatów do objęcia stanowiska wymienia się nazwiska Duńczyka Briana Laudrupa i Holendra Franka Rijkaarda.

Od dłuższego czasu i utrzymującej się słabej dyspozycji zespołu media spekulowały, iż Nuno Santo może nie dotrwać rundy wiosennej. Porażka z Sevillą była ostatnią przegraną dla 41-latka, który uprzedził ewentualną decyzję zarządu klubu i podał się do dymisji zostawiając wakat na stanowisku szkoleniowca “Nietoperzy” zajmujących obecnie 9. miejsce w tabeli Primera Division.

Zdaniem dziennika “Marca” faworytami do obsadzenia wolnego stanowiska są Brian Laudrup i Frank Rijkaard. Duńczyk nie przystał ostatnio na propozycję prowadzenia kadry narodowej, natomiast Holender jest bezrobotny od 2013 roku, kiedy został zwolniony ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Arabii Saudyjskiej. Obecnie większą szansę na Rijkaard, który w roli trenera FC Barcelony wywalczył dwa tytuły mistrza Hiszpanii i triumfował w Lidze Mistrzów.

Aktualnie treningi piłkarzy Valencii prowadzi dotychczasowy asystent Portugalczyka Phil Neville. Legenda Manchesteru United i Evertonu prawdopodobnie zasiądzie na ławce trenerskiej w środę, kiedy “Nietoperze” będą podejmować na wyjeździe Barakaldo w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla.

źródło: Eurosport

autor: Hubert Michałus


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *