Liverpool FC (Twitter)

Reprezentacja Brazylii okazała się lepsza od Chorwacji wygrywając 2:0 w meczu towarzyskim. Gole zdobyli Neymar i Roberto Firmino.

W pierwszych minutach dosyć niespodziewanie przewagę mieli Chorwaci, którzy mogli wyjść na prowadzenie w 13. minucie. Luka Modrić dośrodkował z rzutu rożnego, głową strzelał obrońca Dejan Lovren i minimalnie się pomylił. Chwilę później, podopieczni Zlatko Dalića mieli kolejną okazję, by zdobyć gola. Andrej Kramarić uderzył z dystansu, ale dobrze interweniował Alisson. Brazylijczycy nie mieli pomysłu, aby przedostać się pod pole karne więc próbowali uderzeń z dystansu. Odpowiedzialność na siebie wziął Philippe Coutinho, ale piłka po jego uderzeniu poleciała w trybuny. Więcej w pierwszej połowie poza leżeniem na boisku zawodników obu drużyn, nic się nie działo i mieliśmy bezbramkowy remis.

Druga połowa zaczęła się ataków Brazylijczyków i groźnego strzału Marcelo, obrońca Realu zdecydował się na strzał z dystansu i była to dobra decyzja, bo piłka przeleciała niedaleko bramki. Chwilę później zobaczyliśmy pierwszy celny strzał Brazylijczyków w wykonaniu Neymara, ale spokojnie z tym strzałem poradził sobie Danijel Subašić. Następna akcja Neymara zakończyła się już bramką. Pomocnik PSG minął kilku obrońców w polu karnym i umieścił piłkę tuż pod poprzeczką.

W końcówce meczu wynik podwyższyć mógł Roberto Firmino, ale uderzył tuż obok bramki. Jednak udało mu się to chwilę później, gdy sprytnie podciął piłkę nad bramkarzem. Ostatecznie Brazylia pokonała Chorwację 2:0.