BPL: Wypadek lidera. Chelsea remisuje z Burnley!

Lider angielskiej ekstraklasy Chelsea Londyn podejmował beniaminka z Burnley. The Blues byli oczywistym faworytem tego meczu jednak po czerwonej kartce dla Matica defensywa “Niebieskich” nie była już taka jak powinna i ostatecznie zremisowali oni z przyjezdnymi 1:1.

Pierwsza połowa to liczne ataki na bramkę Burnley. Już w 14 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył niezawodny w ostatnich meczach Branislav Ivanovic. Była to 3 bramka Serba w 3 meczach pod rząd, a ogólnie 6 w sezonie. Londyńczycy kontrolowali grę i wszystko układało się po myśli Mourinho. Pierwsza odsłona zaserwowała nam również 2 niepodyktowane karne dla Chelsea co bardzo wzburzyło kibiców na Stamford Bridge.

Druga połowa to niespodziewane ataki na bramkę Courtois. Zawodnicy Mourinho starali się odpowiadać kontratakami lecz nie przynosiły one efektu. Jedną z ciekawszych i kontrowersyjnych akcji drugiej połowy to brutalny faul na Maticu, po którym to Serb wyleciał z boiska. Piłkarz Chelsea nie opanował swojej złości, podniósł się i mocno odepchnął rywala za co nie radzący sobie dzisiaj sędzia Martin Atkinson pokazał mu czerwoną kartkę. Chelsea grała w 10 i to mocno odbiło się na ich grze oraz wyniku. W 81 minucie po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował Ben Mee doprowadzając do niemałej sensacji na SB. Mourinho wprowadził Drogbę za Filipe Luisa powiększając siłę ofensywną. Niestety to nie poskutkowało i Chelsea zremisowała z dużo niżej klasyfikowanym Burnley 1:1. Obecnie The Blues mają 8 punktów przewagi nad drugim w tabeli Manchesterem City jednak gdy “The Citizens” wygrają swój mecz przewaga zmniejszy się do 5 punktów.

Chelsea FC – Burnley 1:1 (1:0)

Bramki: Ivanovic 14′ – Mee 81′