Bayern gromi Paderborn 6:0! Dwa gole “Lewego”

W meczu 22.kolejki Bundesligi Bayern Monachium wygrał aż 6:0 z SC Paderborn po dwóch golach Roberta Lewandowskiego, dwóch Arjena Robbena, jednym golu Francka Ribery’ego i jednym Mitchella Weisera.

W wyjściowym składzie mistrza Niemiec pojawił się Robert Lewandowski. Dla polskiego napastnika był to osiemnasty występ w tym sezonie Bundesligi w wyjściowej jedenastce.

Początek spotkania był obrazkiem znanym z ostatnich meczów z udziałem rekordzisty Niemiec. Podopieczni Guardioli dominowali (momentami mając nawet 80-procentowe posiadanie piłki), ale nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką gospodarzy.

W 24. minucie Arjen Robben znakomicie obsłużył Roberta Lewandowskiego, a polski napastnik nie dał szans Krusemu. 13 minut później Lewandowski skorzystał z piłki dogranej przez Francka Ribery’ego uwolnił się spod opieki obrońców i podwyższył rezultat.
Kwadrans po wznowieniu gry trzeciego gola strzelił zachwycający w tym sezonie formą Arjen Robben. Holender był wcześniej faulowany w polu karnym przez rywala za co arbiter meczu nagrodził Bawarczyków jedenastką, którą pewnie wykonał sam poszkodowany. Grającemu w dziesiątkę Paderbornowi pozostawało teraz nieco pół godziny gry, by wyjść z tego meczu z honorem i twarzą.

Na 4:0 w 72. minucie strzelił Ribery, na 5:0 w 80. minucie rezerwowy Mitchell Weiser, który wszedł na boisko parę minut wcześniej, a dzieła zniszczenia beniaminka w w 86. minucie dopełnił Robben. Tym samym w dwóch ostatnich meczach w lidze Bayern strzelił 14 goli.

Bayern Monachium wygrał ostatecznie 6:0, a zwycięstwo pozwoliło mu umocnić się na pozycji lidera bundesligowej tabeli. Dzięki dwóm trafieniom swoją pozycję w rankingu najskuteczniejszych snajperów tego sezonu znacznie poprawił również Robert Lewandowski, który z dziesięcioma trafieniami jest teraz trzeci, za Robbenem i Alexandrem Meierem.

SC Paderborn – Bayern Monachium 0:6 (0:2)

Bramki: Robert Lewandowski 24′, 37′, Arjen Robben 64′ (k), 86′, Franck Ribery 73′, Mitchell Weiser 78