W 21 kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmowała zamykającego tabelę Zawisze Bydgoszcz. Po festiwalu zmarnowanych sytuacji piłkarze Lechii zremisowali z ekipą trenera Rumaka 0:0.

Mecz ten na pewno nie był zaliczany do szlagierów ani hitów kolejki. Zwykły mecz drużyn z dolnej połowy tabeli. Można powiedzieć, że Lechia była faworytem tego meczu i w sumie tak to właśnie wyglądało. Przez całe spotkanie „Biało-Zieloni” kontrolowali grę i atakowali Zawisze. Mówi o tym procent posiadania piłki (64 % dla Lechii) oraz liczba strzałów – 13. Jednak tylko 2 z tych 13 strzałów zostało oddane w światło bramki Sandomierskiego. Zawodnicy z Gdańska atakowali, Bydgoszcz się broniła i tak mniej więcej wyglądał cały mecz. Pod koniec spotkania żółtymi kartkami zostali ukarani Borysiuk oraz Bougaidis (Lechia) oraz Barisic (Zawisza). Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który na pewno nie jest dobry dla Zawiszy. Ekipa Rumaka zajmuje ostatnie miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

Lechia Gdańsk – Zawisza Bydgoszcz 0:0 (0:0)

SKŁADY:

Lechia: Bąk – Wojtkowiak, Janicki, Bougaidis, Wawrzyniak – Łukasik, Możdżeń – Makuszewski, Mila, Grzelczak – Colak 

Zawisza: Sandomierski – Wójcicki, Micael, Marić, Ziajka – Drygas – Kamiński, Predescu, Majewski, Alvarinho – BarisićTen artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x