BPL: Porażka “Kogutów” na Selhurst Park

W ostatnim dzisiejszym spotkaniu 21 kolejki angielskiej Barclays Premier League doszło do niespodzianki. Będące w strefie spadkowej Crystal Palace pokonało przed własną publicznością zespół zza miedzy, piąty w tabeli – Tottenham Hotspur 2:1.

Goście z White Hart Lane pierwsi objęli prowadzenie za sprawą swojej gwiazdy Harry’ego Kane’a, jednak “Orły” pod wodzą nowego szkoleniowca Alana Pardew tak łatwo się nie poddali. W 69 minucie sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy, którą pewnie wykorzystał Dwight Gayle. Dziesięć minut później Puncheon wyprowadził “The Eagles” na prowadzenie 2:1. Ekipa Pardew zdołała utrzymać tą jedno-bramkową przewagę i zdobyła cenne trzy punkty. Dzięki tej wygranej Crystal Palace wydostało się ze strefy spadkowej i wskoczyło na 15 miejsce w tabeli. Z kolei Spurs przegrali dzisiaj pierwszy mecz ligowy od 3 grudnia 2014 roku, kiedy to polegli na Stamford Bridge z Chelsea przegrywając 0:3.

Crystal Palace – Tottenham Hotspur (2:1) – 10.01.2015 (18:30)
Gol 49′ H.Kane (0:1)
Gol 69′ D.Gayle (1:1) (k.)
Gol 80′ J.Puncheon (2:1)