Boxing Day: Marazm LvG trwa. Stoke ogrywa Man Utd!

live.premierleague.com

W Boxing Day jak zwykle padają przeróżne wyniki. Dzisiaj ekipa Marka Hughesa odprawiła z kwitkiem kolejny klub z Manchesteru, tym razem ofiarą padło United, które przegrało 2:0.

Sytuacja Louisa van Gaala przed meczem z “The Potters” była beznadziejna. Brak zwycięstwa od 6. meczy, narastające plotki o jego zwolnieniu, w końcu ultimatum od zarządu, żeby dzisiejszy mecz koniecznie wygrać, ale o to będzie bardzo trudno.

No i było trudno, bo “Czerwone Diabły” myślami byli chyba przy świątecznym stole. Już w 19. minucie Memphis Depay popełnił kardynalny, z którego skrzętnie skorzystał Johnson i dograł piłkę do Bojana, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce de Gei.

Nie minęło 10 minut i gospodarze prowadzili 2:0. Bojan próbował swoich sił z rzutu wolnego, ale piłka odbiła się od muru, lecz wobec dobitki Arnautovicia de Gea był bez szans i od tej pory Man Utd musiało zdecydowanie podwyższyć obroty, by myśleć o korzystnym wyniku.

Niestety w drugiej części spotkania choć oba zespoły atakowały, to brakowało skuteczności by wbić piłkę do bramki i ostatecznie Stoke zainkasowało trzy punkty w pierwszą kolejkę Boxing Day. Kolejna już za dwa dni w poniedziałek.

Stoke City 2:0 Man Utd, 26.12.2015 r., godz. 13:45, Brittania Stadium, Stoke on Trent.

1:0, Bojan (19′)

2:0, Arnautović (26′)