Borussia Mönchengladbach wiceliderem. Remis Herthy

Twitter

Hertha zremisowała z Freiburgiem, a Borussia Mönchengladbach rozbiła Mainz w meczach kończących 8. kolejkę Bundesligi. “Żrebaki” zajmują tym samym drugie miejsce w tabeli.

Jak wyszło nam raz, wyjdzie i drugi. Z takiego założenia wyszli Thorgan Hazard oraz najlepszy na boisku Jonas Hoffmann, który skompletował hat – tricka. Belg podawał, Niemiec wykańczał akcje i w 53. minucie dzięki grze tego duetu było już 2:0. Do przerwy “Żrebaki” prowadziły tylko jedną bramką. Goście w drugiej połowie już tylko i wyłącznie tańczyli tak, jak im zagrali rywale. A zagrali w tej odsłonie bardzo skutecznie i szybko, co zaowocowało dwoma trafieniami Hoffmanna oraz golem Hazarda – naczelnemu asystentowi tego meczu sytuację wykreował Allasane Plea.

Mainz przegrało już czwarty mecz w sezonie i nie potrafi wygrać w lidze od 25 września. Drużyna z Moguncji zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 9 punktów. Zupełnie odmienne humory w Mönchengladbach, które zakończeniu 8. kolejki jest to miasto wicelidera.

Borussia Mönchengladbach – FSV Mainz 4:0 (1:0)

Jonas Hoffman 23′, 56 i 63′, Thorgan Hazard 58′

Ondrej Duda wciąż w formie

Ondrej Duda udowadnia, że jest obecnie w swojej najlepszej dyspozycji. Szósty gol Słowaka nie wystarczył jednak Herthcie, by wygrać u siebie z Freiburgiem. Na szybko zdobytego gola przez gospodarzy odpowiedział Robin Koch w 36. minucie. 22- letni obrońca strzelił z kolei swojego debiutanckiego gola w tym sezonie. Hertha nie potrafiła przekuć swojej przewagi na ponowne objęcie prowadzenia w tym meczu i ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami. Freiburg kończy tę kolejkę na 11. pozycji, Hertha Berlin znajduje się o 5 miejsc wyżej.

Hertha Berlin – SC Freiburg 1:1 (1:1)